Klawiatura Thermaltake, która schłodzi ci dłonie

Thermaltake zaprezentował właśnie swoją najnowszą klawiaturę dla graczy – Challenger Pro, którą wyposażono w podświetlenie LED i …wiatrak.

Pełnymi garściami zbieramy nowinki płynące z targów Computex. Większość z nich dotyczy laptopów i rozwijającego się segmentu tabletów. Teraz przedstawię nieco inny produkt.

Optimus Popularis – klawiatura widmo nadal w produkcji

Challenger Pro to klawiatura dedykowana dla graczy. Nie bezpodstawnie! Wyposażona będzie w serię klawiszy, którym można przypisać dowolną funkcję. Ponadto czerwone podświetlenie LED nadaje jej agresywnego charakteru, a tym samym pobudza do podjęcia walki w wirtualnym świecie (tak pewnie powiedzieliby PR-owcy Thermaltake'a).

Kolejną ciekawą cechą jest wiatrak. Jak widzicie na zdjęciu – mały wentylator umieszczono nad rzędami głównych klawiszy. Zawsze myślałem, że jeśli już taki wynalazek kiedykolwiek ujrzy światło dzienne, to strumień chłodnego powietrza będzie wydobywał się spomiędzy przycisków.

Wiatrak zamontowany jest na kilkucentymetrowej szynie, będzie wiec można przesuwać go wzdłuż linii przycisków.

Od kilku miesięcy dostępny jest na rynku pad Logitech Chillstream. Jego cechą są właśnie dwa wentylatory ukryte w uchwytach kontrolera. O ile wydaje mi się to dobrym pomysłem, to nie widzę zasadności montowania systemu chłodzenia w klawiaturze. A co wy o tym sądzicie?

Źródło: iTechNews

Zobacz również: Dell Inspiron Q15R

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?