Najlepsze myszy do gier – propozycje prezentowe na każdą kieszeń [zestawienie]

Gadżet, bez którego nie obejdzie się prawie żaden pecetowy gracz. Jego precyzja i niezawodność nie raz przesądzają o wyniku starcia. Może nie podnosi skillów, ale na pewno ułatwia życie. Tak, mowa o myszy dla gracza, która niejednokrotnie potrafi zdziałać cuda. Co lepsze są już w zasadzie miniaturowymi komputerami i tyle co one kosztują. Ale nie tylko wokół takich świat się kręci. Jakie modele są najlepsze, najpopularniejsze i warto je kupić? Zapraszam do lektury!

Zdjęcie On-line shop scene isolated on white background pochodzi z serwisu Shutterstock

Zdjęcie On-line shop scene isolated on white background pochodzi z serwisu Shutterstock

Ten artykuł ma 6 stron:

Mysz dla gracza — kilka słów wstępu

Przez ostatnie lata na rynku myszek dla graczy sporo się zmieniło. Choć niektórym mogłoby się wydawać, że czas stanął w miejscu, istotnie tak nie jest. Przede wszystkim najnowsze konstrukcje bezprzewodowe może nie działają zauważalnie dłużej na zasilaniu akumulatorowym, ale na pewno dorównują osiągami gryzoniom przewodowym. I, jednocześnie, są od nich wygodniejsze — przy gwałtownych ruchach nie musimy zważać na przewód. Doskonałym przykładem bezprzewodowej myszki, która sprawdza się w ekstremalnych sytuacjach i nic nie traci po odłączeniu kabla jest SteelSeries Sensei Wireless.

Mysz dla gracza – z ogonkiem czy bez? (fot. na lic. CC; Flickr.com/by Sebastian Anthony)

Zdecydowanie poprawiła się również jakość sensorów optycznych. Najlepsze z nich mają rozdzielczość nawet 10000 DPI i zapewniają wprost niesamowitą precyzję. Coraz większa liczba producentów rezygnuje z wbudowanej pamięci na ustawienia na rzecz przechowywania ustawień w chmurze. Tą drogą poszedł Razer, tak samo wygląda to w najnowszych myszkach SteelSeries. Na szczęście wciąż można dostać starego, dobrego Sensei'a, który nadal dobrze się sprawdza tak w domu jak i na turniejach e-sportowych, a Roccat praktycznie w każdym modelu montuje kilkaset kB użytecznej pamięci.

Dysponując konkretną sumą pieniędzy nie warto brać pierwszego lepszego gryzonia z wyśrubowanymi parametrami, zwłaszcza w przypadku tańszych urządzeń. Mam tu na myśli np. A4Techy XGAME Laser Oscar X747, które występują z wieloma sensorami, ale w zasadzie jedynie wariant z Avago ADNS-9500 jest godny uwagi. Często jednak warto dołożyć nieco grosza i wydać więcej. W tym przypadku zdecydowanie lepiej dołożyć do solidnego Roccata Savu. Pozornie dostajemy mniej (np. brakuje ciężarków), ale w praktyce zyskujemy sprzęt znacznie lepiej wykonany, trwalszy i ze znacznie lepszym oprogramowaniem.

Niektórzy producenci, jak SteelSeries, sprawili niespodziankę i po niezbyt udanych produktach (np. SS Kana) pokazali klasę. Przetestowany przez nas Rival wyrasta praktycznie na lidera w swoim segmencie cenowym. Świetnie leży w dłoni, jest precyzyjny i ma intuicyjne oprogramowanie. W praktycznie żadnym segmencie nie da się pominąć Roccata, który każdorazowo daje poczucie dobrze wydanych pieniędzy i trzyma bardzo wysoki poziom. Podobnie zresztą jest w przypadku myszek firm CM Storm i Tt eSports, choć jakością wykonania i oprogramowaniem nieco ustępują one niemieckiej konkurencji.

Zdjęcie Gaming mouse light painting pochodzi z serwisu Shutterstock

W zestawieniu nie zabrakło kultowego już DeathAddera oraz silnej reprezentacji Logitecha, który odświeżył portfolio i udowodnił, że należy do ścisłej czołówki. Bardzo korzystnie wypadł model G502, który jest w naszej ocenie lepszy od legendarnej myszki Razera. Po ponad roku testów modelu G600 utwierdziliśmy się w opinii, że to świetny sprzęt dla fanów MMO, choć nasze serce ostatnimi czasy skradł Roccat Tyon, który dodatkowo lepiej sprawdza się w dynamicznych FPS-ach. Naturalnie na rynku jest znacznie więcej urządzeń i producentów, jednak my w poniższym zestawieniu skupiliśmy się na sprzętach wyjątkowo godnych uwagi, które mieliśmy możliwość przetestować.

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Acer Aspire S3

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Z naszych gadżetów znikną dziwne znaczki i napisy. E-Label to dowód na to, że rządzi nami biurokracja! Polskie Kinetise zwycięzcą europejskich finałów IBM SmartCamp! Będą nas reprezentować w USA Tradycyjna telewizja zniknie za 16 lat? A gdzie tam! Hush - inteligentne zatyczki do uszu. Nie przegapisz ważnych połączeń! Program Orka: Polska kupuje nowe okręty podwodne. Wybierze szwedzki typ A26? Unijni biurokraci, ręce precz od Internetu! Podział Google to absurdalny pomysł Flick - jeden przycisk, by rządzić smartfonem Tak trafia rakieta NSM! Ten sprzęt broni polskiego wybrzeża Połącz drukarkę ze smartfonem - printWiFi sprawi, że drukowanie będzie wygodniejsze Drony opanują Polskę? Już to robią - przyszłość jest teraz! E-urna. Proste rozwiązania są najlepsze? Elon Musk buduje autonomiczny statek. To będzie pływający kosmodrom! Laser Watch - zegarek jak z Jamesa Bonda. Pokaże godzinę i wypali dziurę w ścianie! Nie musimy już umieć pisać ręcznie? Fińskie dzieci będą pisały tylko na klawiaturach