FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie!

FES Watch, zegarek wspierany przez Sony, sprytnie i oryginalnie wykorzystuje e-papier.

Nazwanie FES Watch “inteligentnym zegarkiem” byłoby sporym nadużyciem, bo twórcy wcale do takiego określenia nawet nie aspirują. FES Watch nie ma żadnych smart-funkcji: nie wyświetli powiadomień, nie ma żadnych ciekawych aplikacji.

FES Watch za to świetnie wygląda!

Kilka zegarków w jednym!

Zegarek z e-papieru w teorii nie rzuca na kolana, ale w FES Watch jest coś, co przyciąga wzrok i uwagę. Bardzo podoba mi się fakt, że wygląd zegarka można modyfikować, bo wyświetlacz e-link nie znajduje się wyłącznie na tarczy, ale na całym pasku. Dzięki temu da się stworzyć własny, unikalny, charakterystyczny wygląd.

W bardzo prosty sposób - naciskając przycisk, który zmieni wygląd. W każdej chwili można więc sprawić, by FES Watch prezentował się inaczej. Wolimy sportowy styl? Proszę bardzo. Sytuacja wymaga od nas elegancji? Pyk, gotowe.

Ciekawą opcją jest też uruchamianie się wtedy, gdy właściciel podniesie rękę. Sam fakt, że FES Watch nie będzie naszpikowany technologią i wykorzystuje e-papier powoduje, że bateria prędko się nie rozładuje — mówi się o 60 dniach bez ładowania. Możliwość przechodzenia w stan spoczynku i pokazywania godziny wyłącznie wtedy, gdy podniesie się nadgarstek, pozwoli trochę energii zaoszczędzić. Sprytne.

E-papierowa moda

Na razie FES Watch to tylko prototyp i nie wiadomo kiedy trafi na rynek, ani ile będzie kosztował. Warto jednak wziąć go na celownik, bo to naprawdę oryginalny gadżet. Chociaż bardziej modowy niż technologiczny.

Zobacz również: Największy na świecie zakrzywiony telewizor LG OLED TV 4K

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Xbox One wykorzysta fitnessowe opaski? Strach się bać - Microsoft chce wiedzieć o nas za dużo! Do czego potrzebny jest Kickstarter? Żeby giganci mieli skąd brać pomysły Najlepsze myszy do gier – propozycje prezentowe na każdą kieszeń [zestawienie] Z naszych gadżetów znikną dziwne znaczki i napisy. E-Label to dowód na to, że rządzi nami biurokracja! Polskie Kinetise zwycięzcą europejskich finałów IBM SmartCamp! Będą nas reprezentować w USA Tradycyjna telewizja zniknie za 16 lat? A gdzie tam! Hush - inteligentne zatyczki do uszu. Nie przegapisz ważnych połączeń! Program Orka: Polska kupuje nowe okręty podwodne. Wybierze szwedzki typ A26? Unijni biurokraci, ręce precz od Internetu! Podział Google to absurdalny pomysł Flick - jeden przycisk, by rządzić smartfonem Tak trafia rakieta NSM! Ten sprzęt broni polskiego wybrzeża Połącz drukarkę ze smartfonem - printWiFi sprawi, że drukowanie będzie wygodniejsze Drony opanują Polskę? Już to robią - przyszłość jest teraz! E-urna. Proste rozwiązania są najlepsze?

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot