LaCie Rugged Safe. Nie straszni mu hakerzy i kopniak Chucka Norrisa

Firma LaCie ma już doświadczenie w produkcji dysków, które są twardsze niż przeciętne "twardziele". Chuck Norris pewnie na pewno poradziłby sobie z nową serią Rugged Safe, ale chyba musiałby uderzyć dwa razy… po raz pierwszy w historii.

Naprawdę twarde dyski

Poprzednie dyski pancerne producenta były obudowane gumą jakby miały spełniać rolę koła zapasowego. W nowej wersji jest nie tylko guma i wzmocnione materiały, ale i zabezpieczenia elektroniczne. Dysk jest chroniony 128-bitowym szyfrowaniem, a na górze obudowy ma, dobrze widoczny na zdjęciu, czytnik linii papilarnych. Uważajcie więc na swoje kciuki jeśli jakiś korporacyjny złodziej danych będzie wam kradł dysk.

Połączyliśmy szereg technologii by stworzyć najbezpieczniejsze i najbardziej mobilne rozwiązanie do przenoszenia informacji — prawdziwy sejf dla twoich danych — powiedział Erwan Girard z LaCie.

Dysk jest kompatybilny zarówno z komputerami PC jak i Mac. Transfer danych i zasilanie odbywa się przez port USB 2.0 lub Firewire 800. Dysk jest dostępny w wersji 500GB lub 1TB.  Ceny zaczynają się od 159 funtów czyli około 800 zł. Wersja 1TB kosztuje 259 funtów (jakieś 1200 zł).

Cóż. Bezpieczeństwo kosztuje.

Źródło: LaCie

Zobacz również: Wideorecenzja: Manta 3D Cyber Eye

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?