80 km/h rowerem. Tyłem! Ekstremalny zjazd norweską Drogą Trolli

Zjazd norweską Drogą Trolli nawet w idealnych warunkach może być wyzwaniem. Dla Eskila Rønningsbakkena, który niegdyś spacerował po linie rozpiętej między dwoma balonami, nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Postanowił pokonać Drogę Trolli rowerem. Jechał tyłem!

Droga Trolli

Droga Trolli

Droga Trolli to niezwykle malowniczy fragment norweskiej drogi krajowej nr 63, a zarazem jedna z atrakcji turystycznych Norwegii. Tym, co wyróżnia ją spośród innych, górskich dróg jest duże nachylenie, wynoszące średnio 9 procent i ostre zakręty – droga wije się serpentynami, skręcającymi pod kątem 180 stopni!

Ten właśnie fragment postanowił pokonać Eskil Rønningsbakken – norweski artysta ekstremalny, który zasłynął staniem na rękach w różnych dziwnych i niebezpiecznych miejscach czy spacerem po linie, rozpiętej pomiędzy dwoma lecącymi balonami. Tym razem Eskil postanowił zjechać Drogą Trolli rowerem. Nie byłoby w tym nic szczególnego gdyby nie drobne utrudnienie: zjeżdżał tyłem!

Zobacz również: Gadżetomania TV: Pixel Heaven - targi retro rozrywki okiem

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

Chodzenie do kina nie ma sensu Nie siadajcie im na kolanach! 12 najbardziej pokręconych Mikołajów Kunszt godny Leonarda! Arcydzieła malarstwa odtworzone za pomocą klocków LEGO Nudne to Wasze "Warsaw Shore", nie ma o czym gadać Wzruszające! Co zrobi lampart, gdy zorientuje się, że zabił matkę małej małpki? Ten utwór nigdy nie brzmiał lepiej! "Bohemian Rhapsody" w wersji "Star Wars" Masakra! Polacy wskazują państwa na mapie Europy Ponad 100 trailerów filmowych z 2013 roku w jednym wideo 25 najokropniejszych zdjęć z rosyjskich serwisów społecznościowych Czarna lista Marvela Witajcie w naszej bajce. Akademia Pana Kleksa ma 30 lat! Dziecko w sieci Edukacja online Gry komputerowe dla dzieci Wapniaki z prądem, czyli o pożytkach z grania z dzieckiem Nie taki komputer straszny Dziecko w sieciach społecznościowych Bezpieczeństwo dziecka w sieci Cyfrowe smoczki, czyli subiektywny przegląd gadżetów dla najmłodszych i nieco starszych Wonderbook: Księga Czarów Książka, wersja 3.0 Internet, morze chamstwa Minecraft - krótki podręcznik rodzica Dlaczego Internet jest internetowy?