Jak przesłać emailem pliki które nie mieszczą się w załączniku?

Jak przesłać emailem pliki które nie mieszczą się w załączniku?

Jak przesłać emailem pliki które nie mieszczą się w załączniku?
Jakub Poślednik
22.05.2010 08:29

Większość serwisów pocztowych ilość oferowanego na emaile miejsca liczy w gigabajtach, to wspaniale - jest jednak jeden problem. Nie wzrasta limit rozmiaru załączników - standardowo kilkanaście megabajtów. Co zrobić jeśli chcesz przesłać “ciężkie” pliki? Oto porównanie kilku serwisów do szybkiej wymiany plików przy pomocy poczty elektronicznej.

Większość serwisów pocztowych ilość oferowanego na emaile miejsca liczy w gigabajtach, to wspaniale - jest jednak jeden problem. Nie wzrasta limit rozmiaru załączników - standardowo kilkanaście megabajtów. Co zrobić jeśli chcesz przesłać “ciężkie” pliki? Oto porównanie kilku serwisów do szybkiej wymiany plików przy pomocy poczty elektronicznej.

[cytat]Serwisy pośredniczące w przesyłaniu plików stanowią idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują okazyjnie przesłać duże pliki do jednej lub kilku konkretnych osób. Wszystkie działają wedle podobnej zasady: odwiedzasz stronę WWW, gdzie za pomocą formularza kopiujesz plik na serwer i wpisujesz adres e-mail odbiorcy. Po skończonym kopiowaniu otrzyma on wiadomość z odnośnikiem do pobrania pliku - czytamy na pcworld.pl.[/cytat]

W zestawieniu nie bierzemy pod uwagę serwisów typu rapidshare (megaupload, sharematrix itp.). Takie serwisy działają na zasadzie wygenerowania aktywnego linka do pliku. Serwisy które omawiamy tym razem bazują na podaniu emaila odbiorcy.

Dane przesyłane przez serwis nie są udostępniane nieupoważnionym internautom. To spora przewaga nad popularnymi hostingami plików w rodzaju RapidShare. Co więcej, najlepsze serwisy oferują szyfrowane połączenie za pośrednictwem protokołu HTTPS, co jeszcze bardziej podnosi poziom bezpieczeństwa.

Maksymalny rozmiar pliku jaki można przesłać za pomocą takich serwisów to ok. 2GB. Wynika to z ograniczeń przeglądarek internetowych, które miewają problemy z pobraniem plików o większych rozmiarach. W większości przypadków serwisy nie stawiają ograniczeń co do formatu przesyłanych plików.

wetransfer.com
wetransfer.com
  • wetransfer.com(https://wetransfer.com/) - Nie wymaga zakładania konta, a dodawanie plików umila bardzo miły dla oka interfejs ze zmieniającymi się w tle zdjęciami, niczym w wyszukiwarce Bing. Za pomocą WeTransfera prześlesz do 2 GB danych do jednej lub kilku osób i dołączysz treść wiadomości. Serwis wysyła również powiadomienia o pobraniu plików.
sizablesend.com
sizablesend.com
  • sizablesend.com(http://sizablesend.com/) - wart polecenia głównie z racji na obecność dodatkowych opcji jak ochrona plików hasłem czy możliwość automatycznego kasowania pliku po zakończeniu transferu. Także i tutaj prześlesz pliki o rozmiarze do 2 GB.
yousendit.com
yousendit.com
  • yousendit.com(https://www.yousendit.com/) - pozwala na wpisanie własnego tytułu wiadomości do odbiorców (inne serwisy nie oferują takiej opcji). Limit wielkości plików to 2GB, dostęp do dodatkowych opcji jest płatny.
sendthisfile.com
sendthisfile.com
  • sendthisfile.com(http://sendthisfile.com/) - ten serwis nie ogranicza rozmiaru przesyłanych plików, wymagana jest jednak (bezpłatna) rejestracja, co może odstraszać równie skutecznie co archaiczny wygląd strony.
pipebytes.com
pipebytes.com
  • pipebytes.com(http://host01.pipebytes.com/) - pełni rolę łącznika pomiędzy dwoma komputerami - twoim i odbiorcy pliku, dzięki czemu twoje pliki nie zawitają na żadny zewnętrzny serwer. Wybierasz plik do przesłania i czekasz, aż odbiorca odwiedzi wskazany adres URL (wygenerowany specjalnie dla niego). Następnie uruchamiana jest transmisja danych. Pliki przesyłane są bezpośrednio pomiędzy waszymi komputerami. Transmisję można również w każdej chwili anulować. Takie rozwiązanie ma swoje wady - zarówno nadawca jak i odbiorca muszą korzystać z serwisu w tym samym czasie, ale powinno przypaść do gustu posiadaczom łączy z szybkim uploadem i osobom, którym zależy na poufności danych. W wersji bezpłatnej nie ma limitu przesyłanych danych, istnieje za to ograniczenie prędkości - do 512 Kb/s. Aby móc w pełni wykorzystać prędkość swojego łącza należy opłacić abonament wynoszący ok. dolara za dzienny dostęp.

Najpopularniejsze polskie serwisy tego typu to wyslijto.pl oraz wyslijplik.pl. Wspominam o nich tylko dlatego, że nie należy pomijać rodzimego rynku, choć oba serwisy nie spełniają naszych założeń. Pliki wysyłane przez wyslijto.pl są ograniczone do 100MB (250MB dla zarejestrowanych użytkowników), wyslijplik.pl zezwala zaś na przesyłanie plików do 1GB jednak ogranicza transfer dla plików większych niż 250MB do 2GB (po przekroczeniu limitu trzeba płacić 1GB/1pln).

Korzystacie z tego typu rozwiązań czy wolicie przesyłać duże pliki innymi metodami?

Źródło: pcworld.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)