Transcend StoreJet 25M3. Dysk USB 3.0 odporny na strzał z armaty

Z tą odpornością na wystrzał z armaty to nie jestem do końca pewien, ale przenośny dysk Transcend StoreJet 25M3 przeszedł podobno testy wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne zgodne ze standardami amerykańskiej armii. Nie wiem do końca co to oznacza, ale domyślam się, że grupa marines zapisała na nim super tajne akta, a następnie strzelała przez tydzień z wszystkiego co miała pod ręką… tak myślę.

Przenośne dyski twarde od Transcend

Z faktów, które mają potwierdzenie w oficjalnej informacji prasowej można podać nieco mniej szokujące własności tego dysku.

  • Standard USB 3.0 (prędkości transferu danych do 90MB/s),
  • pojemność 500 GB lub 640 GB,
  • przycisk One Touch do autobackupu,
  • waga 204 gramy, wymiary 126 x 80,8 x 18,8 mm,
  • przewidywana cena detaliczna: 412 zł (500 GB) i 461 zł (640 GB).

Antywstrząsowa konstrukcja, to nie żadne tam super tajne materiały odporne na wybuch bomby nuklearnej, tylko po prostu antypoślizgowa silikonowa powłoka pochłaniająca drgania, wzmocniona obudowa równomiernie rozprowadzająca siłę ewentualnych uderzeń oraz wewnętrzne tłumiki.

Nawet fajny. Ale ja po zakupie nie będę testował jego wytrzymałości.

Rzuć także okiem na nasze zestawienie 10 najlepszych serwisów ułatwiających hosting plików.

Zobacz również: Samsung Chronos 700Z5A

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot