Jak przywrócić stary wygląd Google?

Większość z Internautów na pewno zauważyła, że w ciągu ostatnich kilku dni wygląd wyszukiwarki Google uległ pewnym modyfikacjom. Zmiany dotknęły zarówno stronę główną, jak i listę z wynikami. Niektórym osobom aktualny wygląd Google może po prostu nie odpowiadać. Zobaczmy, jak przywrócić wygląd Google do stanu sprzed kilku dni.

Google raczej rzadko jest poddawane zmianom wyglądu. Tym razem, Mountain View zdecydowało się na kompleksowe odświeżenie swojej najważniejszej usługi. Pierwszą rzeczą na którą każdy z nas zwrócił uwagę jest zmieniona kolorystyka loga, która bardzo przypomina tę znaną z początków działalności wyszukiwarki.

Drugim elementem, który również został zmodyfikowany jest strona z wynikami wyszukiwania. Przede wszystkim po lewej stronie widoczny jest teraz pasek menu, umożliwiający dostęp do funkcji związanych z wyszukiwaniem. Po kliknięciu odpowiedniego odnośnika np. "grafika", wyświetlone zostaną tylko pliki graficzne, w przypadku "Wiadomości" - informacje spełniające określone przez nas kryteria.

Jeżeli zależy nam na przywróceniu starego wyglądu Google mamy dwa rozwiązania. Pierwsze z nich, to skorzystanie z linka - http://google.pl/webhp?hl=all - możemy go dodać jako zakładkę i przenieść na specjalny pasek. Próba "wywołania" Google przy pomocy innego adresu zakończy się przeniesieniem na nową (obowiązującą) wersje strony wyszukiwarki.

Zdecydowanie dużo lepszym rozwiązaniem jest użycie tzw. UserScript. Obsługuje go większość przeglądarek — Opera i Chrome natywnie, a Firefox dzięki specjalnemu rozszerzeniu o nazwie GreaseMonkey. Instalacja skryptu OldGoogle sprawi, że najpopularniejsza wyszukiwarka będzie wyglądała dokładnie tak jak dawniej. Będzie tak się działo nawet w momencie "ręcznego" wpisania adresu i korzystania z innych wersji językowych Google.

Zobacz również: Gdzie się podziały prawdziwe RPG-i

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Nazistowska czekolada. Prawie jak jajko niespodzianka Wahadłowiec Buran. Rdzewiejące resztki radzieckiego programu promów kosmicznych Pierwsza gra na peceta powstała w ciągu jednej nocy. Napisał ją Bill Gates - zobacz, jak wyglądała 10 najdroższych samolotów i śmigłowców wojskowych świata Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów Filmy z GTA V wciąż robią niesamowite wrażenie. To prawdziwy, żyjący świat! Kontrowersyjna reklama T-Mobile - dla Czechów jesteśmy oszustami. Wstyd? Za Polaków w Internecie! Ta vlogerka znalazła genialnie prosty sposób na trolli. Kontaktuje się z ich matkami This War of Mine - przetrwać wojnę, razem. Dlaczego przywiązujemy się do bohaterów w grach? "Kultowe polskie zegarki" i ZX Spectrum powrócą. Nostalgia sprzeda wszystko Film dnia: Toy Story w rzeczywistości. Drony i zdalnie sterowane auto ratują pluszowego misia! 20 lat PlayStation. Polskie gry na konsolach Sony Którego ze znanych brodaczy chcielibyście ogolić? Zapraszamy do konkursu! Płacicie abonament? Będziecie mieć filmy i seriale TVP w Sieci za darmo FIlm dnia: Człowiek kontra maszyna - starcie kolejne. Łyżwiarz ściga się z dronem! Niewygodne dla producentów gier i gadżetów filmy mogą znikać z YouTube. Cenzura? Prawo do walki o dobre imię! Gadżet tygodnia [12] - znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Wardęga nie żyje? Nieprawda. To tylko kolejna próba wyłudzenia od Was pieniędzy Film dnia: Star Wars: The Force Awakens - tak wygląda pierwszy zwiastun... w świecie Lego! Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Widzieliśmy pierwszy zwiastun. Co wiemy o filmie? Wybieramy gadżet tygodnia [12]. Który podobał się Wam najbardziej? Błąd sklepu i gra za darmo? Bierzemy! Chytry gracz z Poznań Game Arena siedzi w każdym