15 zadziwiających zwierzęcych hybryd

(fot. curezone.com)

(fot. curezone.com)

Ten artykuł ma 3 strony:

Zwierzęce hybrydy 1

Samiec lamparta + samica lwa = leopon

(fot. curezone.com)

Wypadkowa pomiędzy dwoma gatunkami zwykle zachowuje głowę lwa, za to reszta ciała leopona przypomina lamparta.

(fot. karlshuker.blogspot.com)

Pierwsze wzmianki o tych hybrydach pochodzą z 1910 roku. Wtedy z inicjatywy niemieckich, indyjskich i japońskich ogrodów zoologicznych zaczęły powstawać leopony.

Zebra + inny koniowaty = zebroid

(fot. spiegel.de)

Zebroidy to ogólna nazwa wszystkich zwierząt powstałych w wyniku krzyżowania zebry z koniowatymi, a więc np. końmi i osłami. Poszczególne zwierzaki mają jednak również swoje oddzielne nazwy (zorse i zonkey).

(fot. paradoxoff.com)

Zwykle hybryda jest wynikiem połączenia genów samca zebry i klaczy, ale zdarzają się również odwrotne przypadki.

Zobacz również: GoPro 3D

Niedźwiedź polarny + niedźwiedź grizzly = grolar bear

(fot. static.guim.co.uk)

Znany również jako nanulak (w języku Inuitów niedźwiedź polarny to nanuk, a grizzly aklak). Na wolności grolara widziano podobno tylko jeden raz. W 2006 roku na terytorium Kanady zastrzelono hybrydę dwóch gatunków niedźwiedzia.

(fot. malct32.blogspot.com)

Gdyby myśliwy uśmiercił niedźwiedzia grizzly, musiałby zapłacić 1000 dolarów kanadyjskich grzywny i spędziłby rok w więzieniu. Okazało się jednak, że zwierzę ma długie szpony i krótki pysk niedźwiedzia grizzly, ale dzięki jasnemu, gęstemu futru bardziej przypomina niedźwiedzia polarnego.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Genialny naukowiec wymyślił Internet na nowo. Poświęcił na to 40 lat życia Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie! Xbox One wykorzysta fitnessowe opaski? Strach się bać - Microsoft chce wiedzieć o nas za dużo! Do czego potrzebny jest Kickstarter? Żeby giganci mieli skąd brać pomysły Najlepsze myszy do gier – propozycje prezentowe na każdą kieszeń [zestawienie] Z naszych gadżetów znikną dziwne znaczki i napisy. E-Label to dowód na to, że rządzi nami biurokracja! Polskie Kinetise zwycięzcą europejskich finałów IBM SmartCamp! Będą nas reprezentować w USA

Popularne w tym tygodniu:

Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić FiberFix: 100-krotnie mocniejszy następca srebrnej taśmy klejącej Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Genialny naukowiec wymyślił Internet na nowo. Poświęcił na to 40 lat życia Najlepsze małe, bezprzewodowe głośniki. Co oferują Harman Kardon, Creative, Marshall i Polk Audio? Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień