Microsoft Office 2011 (Beta2) dla Mac - zapowiada się świetnie
JAKUB POŚLEDNIK • dawno temu • 7 komentarzy
Tak do końca nie wiemy jaki jest nowy Office, bo przecież premiera oprogramowania jest przewidziana dopiero na czwarty kwartał 2010 r., jednak chodzą słuchy, że Windows w końcu podniósł poprzeczkę jakościową wersji Office na Mac.
Wersja beta2 pakietu Office wyciekła niedawno do sieci - jeśli lubicie pracować na najnowszym dostępnym oprogramowaniu to pewnie dobrze wiecie gdzie możecie znaleźć pakiet Office 2011 ;) Wersja obecna w internecie posiada klucz aktywacyjny dzięki niesławnemu Wzor, który odpowiada ze wiele podobnych akcji.
Użytkownicy Maków od zawsze byli traktowani trochę po macoszemu jeśli chodzi o pakiet Microsoft Office, jednak mimo wielu (całkiem zgrabnych) alternatyw, Office wciąż pozostaje standardem dla profesjonalistów. Jedną z pierwszych zmian w nowej wersji programu jest o wiele bardziej “makowy” interface. Porównując wersję 2004 której używam, z betą2, widać od razu, że zniknął dziwaczny niby-osobny ale będący jednak częścią okna pasek na górze (dzięki bogu!), zaś paski z narzędziami przypominają teraz bardziej te z wersji na Windows (tyle że są przyjemniejsze dla oka). Jedynym zauważalnym problemem jest brak dostępu do wszystkich opcji danego paska jeśli okno nie jest zmaksymalizowane — ikony chowają się i jedyny sposób żeby do nich dotrzeć do rozciągnąć okno — dziwi brak przycisków rozwijających pasek (dropdown).
Wizualnie aplikacje przypominają bardzo swoje odpowiedniki z Applowskiego pakietu iWork, Outlook wygląda zdecydowanie lepiej niż jego poprzednie wersje. Hitem nowej wersji Office na pewno będzie interfejs Ribbon, który odpowiada za pełne zintegrowanie z iPhoto, iTunes, Photo Booth i Garage Band. Kolejną wartą uwagi opcją jest też integracja z Office Web Apps o których pisaliśmy już wcześniej przy okazji Docs.com.
Zobacz również: Tomek Kreczmar - Zrządzenia zrzędzy: Cała prawda o piractwie
Docs.com – Microsoft Office na Facebooku
Poniżej prezentujemy kilka zrzutów ekranowych z Microsoft Office 2011 Beta2:
W kwestii wydajności nie ma zbyt dużej różnicy między starszymi wersjami a betą2 — tzn. programy pakietu Office odpalają się zdecydowanie zbyt wolno jak na mój gust, beta nie jest też wolna od błędów i zdarza się jej samoistnie wyłączyć w trakcie pracy. Jeśli używasz Maka i jesteś zmuszony pracować w środowisku Office, wersja oznaczona jako 2011 ma dużą szansę ci się spodobać.
Rzuć także okiem na nasze zestawienie alternatywnych, darmowych pakietów biurowych.
Źródło: lifehacker.com
Ten artykuł ma 7 komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze