Uczelnie w USA zakazują używania iPadów! Czy u nas będzie tak samo?
BLOMEDIA POLECA • dawno temu
Zakaz w chwili obecnej objął trzy, bardzo prestiżowe, uczelnie wyższe na terenie USA: Cornell University, Princetown University oraz George Washington University. O ile Cornell University przyznał wprost, że uczelniana sieć nie jest gotowa by dodatkowo obciążać ją nowymi połączeniami generowanymi przez iPady, o tyle dwie pozostałe uczenie tłumaczą swą decyzję względami bezpieczeństwa sieci WiFi.
Pamiętajmy, że iPad może być używany zarówno podczas wykładów (notatki, czytanie dokumentów), jak i podczas przerw w zajęciach (prasa, muzyka, film, książka), a to dodatkowo wpływa na obciążenie sieci.
iPad w Plusie zostań testerem!!! [szczegóły]
Wypada się jednak zastanowić, jak dużym problemem jest ruch sieciowy generowany przez urządzenia mobilne. Firma Milennial Media opublikowała niedawno raport dotyczący tego zagadnienia. Raport dotyczył marca b.r. i opisywał udział urządzeń przenośnych w bezprzewodowym ruchu sieciowym na terenie USA.
Zobacz również: Studio PlayStation 5 highlight: Adam Zdrójkowski – Fenomen kontrolera DualSense
Z zamieszczonego powyżej wykresu jasno wynika, że szeroko rozumiane smartfony generują 45 procent ruchu internetowego obsługiwanego przez sieci komórkowe i sieci WiFi. Udział produktów Apple to 70 procent. Zapewne udział iPhone’ów i iPodów Touch jest sporo wyższy na amerykańskich uczelniach, gdzie młodzieżowe telefony mają naturalną przewagę nad, od zawsze kojarzonymi z biznesem, produktami firmy RIM (BlackBerry).
Przypomnijmy, raport firmy Milennial Media dotyczy marca. iPad oficjalnie trafił w ręce amerykańskich użytkowników 3 kwietnia. Wygląda więc na to, że udział produktów z systemem iPhone OS znacząco wzrośnie.
Testy iPada, podstawowe aplikacje [wideo]
Trudno odnieść wyniki tego raportu do polskich warunków, w których mobilny, nieograniczony wysokimi kosztami transferu, dostęp do szybkiego internetu, wciąż jest przywilejem. Do tego, dochodzi jeszcze wysoka cena zabawki. Zupełnie inną sprawą jest infrastruktura sieciowa na polskich uniwersytetach…
Źródło: SIMblog
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze