Rewolucja w kurniku

Izraelskie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi postanowiło rozprawić się z przestarzałymi i zanieczyszczającymi środowisko kurnikami. Kury i hodowców czeka teraz rewolucja.

Te pierwsze będą mieszkać w kurniku samowystarczalnym energetycznie, a ci drudzy będą musieli pogodzić się z faktem, iż era tradycyjnych budek z gdaczącym drobiem, które nie przydawały otoczeniu ani uroku, ani czystości, w niedługim czasie odejdzie w niebyt. Nowoczesne izraelskie kurniki zasilane będą energią słońca i wiatru oraz kurzym obornikiem który będzie przerabiany na biopaliwo.

Ponoć izraelscy hodowcy nie są zbyt przychylnie nastawieni do pomysłu unowocześnienia kurników. Tamtejszy resort rolnictwa uznał jednak, że rewolucja w kurnikach dobrze zrobi wszystkim zainteresowanym.

Projekt kurnika na miarę XXI w. zainteresował również Brytyjczyków. Istnieją przypuszczenia, że już niedługo niektóre kury z Wysp przeprowadzą się do nowych lokali.

Ciekawi mnie jednak,  czy w parze z unowocześnieniem samej konstrukcji kurnika i zastosowania w nim najnowszych zdobyczy technologicznych pójdzie poprawa warunków życia tych biednych, opierzonych stworzeń, dla których obecnie zielona trawka pozostaje nieziszczonym marzeniem (o ile kura z kolejnego klatkowego pokolenia ma niejako świadomość istnienia czegoś takiego jak trawa).

Źródło: Green Diary

Zobacz również: Gadżetomania.TV: Retro komputery z Pixel Heaven i ich historie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Nauka:

Tragedie w przestworzach - ataki na samoloty cywilne. Znacznie więcej niż podają media! 9 najgroźniejszych epidemii w historii ludzkości. Ebola i zika wypadają przy nich niewinnie Jak parzy meduza? Ten film wyjaśnia, dlaczego spotkanie z parzydełkami tak bardzo boli Juliusz Verne - trafione i nietrafione przepowiednie kultowego pisarza Artyleria bez prochu. Machiny wojenne z dawnych wieków Wynalazki Leonarda da Vinci. Nad czym pracował renesansowy geniusz? Stare i nowe stacje orbitalne. Co krąży nad naszymi głowami? Zobacz świat tak, jak widzi twój pupil. Spójrz okiem kota, psa i... ptaka Algorytm jest bogiem Układ QWERTY i szybkie pisanie. Długa historia technologicznego mitu Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano 23 pechowców, których zabiły ich własne wynalazki Najbardziej niedoceniane czołgi II wojny światowej 10 niesamowitych faktów na temat piersi Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 3]. III Rzesza Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 1]. Związek Radziecki 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej Stalowe monstra. Najdziwniejsze czołgi z pionierskiego okresu rozwoju broni pancernej 9 najkrwawszych dyktatorów XX wieku. Nie tylko Hitler i Stalin! Największe bombowce strategiczne II wojny światowej Ludzkie oko może zobaczyć niewidzialną podczerwień. Jak to możliwe? Pas Van Allena: odkryto niewidzialną tarczę, która chroni Ziemię przed promieniowaniem Szalone wynalazki przyszłości. Wybieramy najlepiej zapowiadającą się innowację