9 największych telefonów komórkowych na świecie

Większość producentów sprzętu mobilnego prześciga się w tym, by ich twory były coraz lżejsze i cieńsze. By do kilkunastocentymetrowego urządzenia wcisnąć wszystko i więcej. Czasem niektórym projektantom coś odbija i z desek kreślarskich schodzą projekty zupełnie przeczące ogólnoświatowym trendom. Popatrzmy zestawienie dziesięciu największych "mobilnych" telefonów.


Ekran Google Nexus One to oszustwo?

Wszyscy którzy interesują się telefonami komórkowymi wiedzą na pewno o figurach symbolizujących różne wersje systemu Android, które ustawiane są pod siedzibą internetowego giganta Google w Mountain View, jednak to, że władze Googla postanowiły w podobny sposób uhonorować swój pierwszy telefon - Nexus One, mogło niektórym umknąć. Niestety, komórka umieszczona w holu siedziby firmy nie jest w pełni funkcjonalna.

Microsoft Mobile Surface – rewolucja w graniu na komórkach! [wideo]

Inaczej jest w wypadku największego modelu Maxi Handy wykonanego na zlecenie firmy Maxi Mobile. Urządzenie przez długi czas uznawane było za największy model telefonu komórkowego na świecie. Komórka powstała w 2004 roku i wyposażona była w kolorowy wyświetlacz TFT. Potrafiła wysyłać wiadomości MMS i MMS. Wymiary modelu (2 x 0.8 x 0.5 metra), pozwoliły jej stać się największym telefonem uznanym przez Księgę Rekordów Guinessa.

Samsung Wave S8500 – przegląd Bada OS [wideo]

Niestety, tytuł największej komórki nie został zachowany na wieczność. Marketingowcy firm Samsung oraz Cricket Communications w 2009 roku stworzyli największy funkcjonalny model Samsunga Cricket SCH-r450. Model umożliwia nam wysyłanie SMSów, a nawet prowadzenie rozmów telefonicznych. Jego wymiary (4.57 x 3.42 x 0.74 m), sprawiły, że do dzisiaj zajmuje zaszczytne miejsce w Księdze.

Co potrafi Motorola Milestone? [wideo]

Zobacz również: Niesamowity telewizor Samsunga: 110 cali, UHD

Przedstawiciele policji drogowej w większości krajów świata, nieprzychylnie patrzą na prowadzenie rozmowy przez telefon komórkowy podczas jazdy. Może właśnie stąd wziął się pomysł rosyjskiego oddziału Motorola na reklamę swojej komórki RAZR 2 w tak kontrowersyjny sposób…

Z wizytą w polskim oddziale HTC! – zapowiedź

Znacie HTC Magnum? Telefon wyposażony w procesor 800 MHz, wyświetlacz OLED, 2GB ROM i 256 MB RAMu miał być największym Windows Phone'm na świecie.

Miał być, bo okazał się tylko sprytnym żartem jednej z komórkowych redakcji. Tak naprawdę, największym telefonem tajwańskiego producenta okazał się zwykły monitor LCD. Dlaczego umieściłem go w tym zestawieniu? Może nie jest największą komórką na świecie, ale jest jednym z największych komórkowych wkrętów. Większym od Nanofona.

BlackBerry Tablet – czemu nie?

Firma RIM, producent telefonów BlackBerry od dawna święci triumfy na amerykańskim, nic więc dziwnego, że największy na świecie BlackBerry powstał właśnie tam. W pełni sprawną jeżynkę można było spotkać w Las Vegas Convention Center.

Pora na chwilowe odejście od projektów, które przynajmniej w założeniach miały przypominać telefony komórkowe. Pewien producent trumien z Melbourne w Australii postanowił wykorzystać wzór klapki od Nokii jako… trumnę. W ofercie znalazły się także trumny w kształcie rekinów czy butów Nike.

iPad – (nasz) pierwszy test

Wielu specjalistów z branży technologicznej zastanawia się, czy na rynku znajdzie się miejsce dla iPada. Tymczasem, okazuje się, że zapotrzebowanie na przerośniętego iPhone'a nie jest niczym nowym…

Hieny już żerują na tragedii

Komórki towarzyszą nam od dawna. W pogoni za coraz mniejszymi telefonami zapominamy jednak o początkach rynku mobilnej telefonii w Polsce. Czy któryś z czytelników posiada jeszcze w swoich zbiorach giganty takie jak Nokia Cityman czy Motorola 2000?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?