Greenfan - rewolucyjny wentylator 2w1

W połowie maja tego roku na rynek (na początek tylko amerykański) trafi Greenfan - wentylator,  który ma zrewolucjonizować przemysł wiatraków, dmuchaw, itp. Urządzenie powstało niejako ze zintegrowania dwóch wentylatorów: dziewięcio- oraz pięciołopatkowego.

Gdzie ta rewolucja?

Po pierwsze: w samej budowie wentylatora — dzięki połączeniu koncentrycznie ułożonych wirników, dużego i małego, uzyskuje się wytworzenie różnicy ciśnień podczas pracy urządzenia.To zaś podnosi sprawność działania wentylatora i jednocześnie obniża zużycie energii potrzebnej do wprawienia wirników w ruch.

Po drugie: w rachunkach za energię elektryczną — co wynika z punktu powyżej, ale owa rewolucja ma być zauważalna dopiero po dłuższym używaniu Greenfana.

Po trzecie: w liczbie trybów pracy, których jest 4, przy czym najniższa prędkość obrotowa zaczyna się już od 250 obrotów na minutę, a nie jak w wielu modelach — od 600.

Cena na swój sposób też jest rewolucyjna, ponieważ w USA Greenfan ma kosztować 358$, co w przeliczeniu wg dzisiejszego kursu dawałoby nieco ponad 1000 zł. Trochę dużo — nawet jak za urządzenie zapewniające dodatkową wygodę za sprawą  przełączników umieszczonych nie w podstawie, lecz w górnej części korpusu wentylatora.

Źródło: Greenlaunches

Zobacz również: Gadżetomania TV: Historia komputerów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Nauka:

Tragedie w przestworzach - ataki na samoloty cywilne. Znacznie więcej niż podają media! 9 najgroźniejszych epidemii w historii ludzkości. Ebola i zika wypadają przy nich niewinnie Jak parzy meduza? Ten film wyjaśnia, dlaczego spotkanie z parzydełkami tak bardzo boli Juliusz Verne - trafione i nietrafione przepowiednie kultowego pisarza Artyleria bez prochu. Machiny wojenne z dawnych wieków Wynalazki Leonarda da Vinci. Nad czym pracował renesansowy geniusz? Stare i nowe stacje orbitalne. Co krąży nad naszymi głowami? Zobacz świat tak, jak widzi twój pupil. Spójrz okiem kota, psa i... ptaka Algorytm jest bogiem Układ QWERTY i szybkie pisanie. Długa historia technologicznego mitu Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano 23 pechowców, których zabiły ich własne wynalazki Najbardziej niedoceniane czołgi II wojny światowej 10 niesamowitych faktów na temat piersi Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 3]. III Rzesza Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 1]. Związek Radziecki 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej Stalowe monstra. Najdziwniejsze czołgi z pionierskiego okresu rozwoju broni pancernej 9 najkrwawszych dyktatorów XX wieku. Nie tylko Hitler i Stalin! Największe bombowce strategiczne II wojny światowej Ludzkie oko może zobaczyć niewidzialną podczerwień. Jak to możliwe? Pas Van Allena: odkryto niewidzialną tarczę, która chroni Ziemię przed promieniowaniem Szalone wynalazki przyszłości. Wybieramy najlepiej zapowiadającą się innowację