„Chmura” Microsoftu 12 kwietnia trafi do Polski

Microsoft poinformował, że od 12 kwietnia będzie dostępny w Polsce pakiet Microsoft Business Productivity Online Standard Suite. Są to znane już na zachodzie usługi oparte na tzw. „chmurze” przeznaczone głównie dla firm.

Użytkownicy, którzy wykupią abonament zyskają dostęp do następujących usług:

- Exchange Online: czyli poczty online, kalendarzy i kontaktów.

- Share Point Online: czyli oprogramowanie pozwalające na współużytkowanie plików i dzielenie ich pomiędzy pracownikami firmy.

- Live Meeting: software do organizacji „spotkań w czasie rzeczywistych” jak określa to Microsoft. Faktycznie służy głównie do wideokonferencji, posiada też dość rozbudowane usługi dzielenia się plikami i ich wspólnego używania oraz edycji.

- Office Communications Online: czyli rodzaj rozbudowanego komunikatora biurowego zapewniającego łączność miedzy pracownikami.

Programy będą dostępne zdalnie z komputerów nim objętych, choć możliwa jest też ich instalacja na danej platformie. Dodatkowo Exchange Online ma dać się zintegrować z urządzeniami mobilnymi pracującymi na systemie Windows Mobile (6 i nowsze). Koszt miesięcznego abonamentu dla jednego stanowiska to 8,52 euro. Zdaniem Microsoftu bezawaryjność „chmury” wynosi 99,9%. Jak wszystkie tego typu wynalazki wymaga jednak szybkiego i  stabilnego łącza.

Zobacz również: Gadżet tygodnia: Qualcomm Toq czyli smartwatch z ekranem Mirasol

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Nazistowska czekolada. Prawie jak jajko niespodzianka Wahadłowiec Buran. Rdzewiejące resztki radzieckiego programu promów kosmicznych Pierwsza gra na peceta powstała w ciągu jednej nocy. Napisał ją Bill Gates - zobacz, jak wyglądała 10 najdroższych samolotów i śmigłowców wojskowych świata Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów Filmy z GTA V wciąż robią niesamowite wrażenie. To prawdziwy, żyjący świat! Kontrowersyjna reklama T-Mobile - dla Czechów jesteśmy oszustami. Wstyd? Za Polaków w Internecie! Ta vlogerka znalazła genialnie prosty sposób na trolli. Kontaktuje się z ich matkami This War of Mine - przetrwać wojnę, razem. Dlaczego przywiązujemy się do bohaterów w grach? "Kultowe polskie zegarki" i ZX Spectrum powrócą. Nostalgia sprzeda wszystko Film dnia: Toy Story w rzeczywistości. Drony i zdalnie sterowane auto ratują pluszowego misia! 20 lat PlayStation. Polskie gry na konsolach Sony Którego ze znanych brodaczy chcielibyście ogolić? Zapraszamy do konkursu! Płacicie abonament? Będziecie mieć filmy i seriale TVP w Sieci za darmo FIlm dnia: Człowiek kontra maszyna - starcie kolejne. Łyżwiarz ściga się z dronem! Niewygodne dla producentów gier i gadżetów filmy mogą znikać z YouTube. Cenzura? Prawo do walki o dobre imię! Gadżet tygodnia [12] - znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Wardęga nie żyje? Nieprawda. To tylko kolejna próba wyłudzenia od Was pieniędzy Film dnia: Star Wars: The Force Awakens - tak wygląda pierwszy zwiastun... w świecie Lego! Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Widzieliśmy pierwszy zwiastun. Co wiemy o filmie? Wybieramy gadżet tygodnia [12]. Który podobał się Wam najbardziej? Błąd sklepu i gra za darmo? Bierzemy! Chytry gracz z Poznań Game Arena siedzi w każdym