W Pekinie odświeżają wysypiska śmieci ogromnymi dezodorantami

Chyba każdy z Was przyzna, że zapach i aromat przyniesiony z wiatrem wprost z wysypiska śmieci absolutnie nie należy do przyjemnych spraw. W dużych aglomeracjach i metropoliach woń tego typu może z powodzeniem zepsuć popularność i atrakcyjność każdej mieszkalnej dzielnicy. W Pekinie znaleźli częściowe rozwiązanie na brzydkie zapachy pochodzące z wysypiska. Otóż budowali oni ogromny dezodorant.

Nie jest to przenośnia czy też porównanie. Działo które widzicie no fotografii wyżej działa zupełnie jak dezodorant. Takich odświeżaczy powietrza wyprodukowano dokładnie 100 sztuk, aby szybko i sprawnie zatuszować "śmierdzącą sprawę".

Botaniczny odświeżacz powietrza

Każde z takich działek potrafi w ciągu minuty rozpylić niespełna 4 litry "perfum" na odległość 50 metrów. Sprzęt używany jest tylko w sytuacjach kryzysowych, kiedy to woń staje się wręcz mordercza dla ludzkich nosów.

Mówiąc szczerze jest to coś w rodzaju walki z wiatrakami. Po pierwsze nikt nie wie jakie związki chemiczne zawarte są w takich odświeżaczach. Wcale bym się nie zdziwił jeśli okazałoby się, że szkodzą one bardziej niż paskudna woń wysypiska. Po drugie głównym problemem nie jest odrażający fetor, tylko niski poziom recyklingu w Pekinie, którego wskaźnik wynosi marne 4% w porównaniu nowojorskiego poziomu wynoszącego 36%.

Nie ma tutaj tak na prawdę o czym się rozpisywać, ale chciałem Wam przedstawić dość nietypowe rozwiązanie. Jeśli jesteście ciekawi efektywności takich urządzeń, to proponuję po skorzystaniu z toalety nie spłukiwać wody, otworzyć na oścież drzwi od łazienki i co 15 minut rozpylić odświeżacz. To jest właśnie Beijing style ;)

Źródło: popsci

Zobacz również: ASIMO - robot przynosi napoje

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Nauka:

Tragedie w przestworzach - ataki na samoloty cywilne. Znacznie więcej niż podają media! 9 najgroźniejszych epidemii w historii ludzkości. Ebola i zika wypadają przy nich niewinnie Jak parzy meduza? Ten film wyjaśnia, dlaczego spotkanie z parzydełkami tak bardzo boli Juliusz Verne - trafione i nietrafione przepowiednie kultowego pisarza Artyleria bez prochu. Machiny wojenne z dawnych wieków Wynalazki Leonarda da Vinci. Nad czym pracował renesansowy geniusz? Stare i nowe stacje orbitalne. Co krąży nad naszymi głowami? Zobacz świat tak, jak widzi twój pupil. Spójrz okiem kota, psa i... ptaka Algorytm jest bogiem Układ QWERTY i szybkie pisanie. Długa historia technologicznego mitu Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano 23 pechowców, których zabiły ich własne wynalazki Najbardziej niedoceniane czołgi II wojny światowej 10 niesamowitych faktów na temat piersi Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 3]. III Rzesza Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 1]. Związek Radziecki 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej Stalowe monstra. Najdziwniejsze czołgi z pionierskiego okresu rozwoju broni pancernej 9 najkrwawszych dyktatorów XX wieku. Nie tylko Hitler i Stalin! Największe bombowce strategiczne II wojny światowej Ludzkie oko może zobaczyć niewidzialną podczerwień. Jak to możliwe? Pas Van Allena: odkryto niewidzialną tarczę, która chroni Ziemię przed promieniowaniem Szalone wynalazki przyszłości. Wybieramy najlepiej zapowiadającą się innowację