10 rzeczy, których nie wiedzieliście o świętach w Polsce

Ilu Polaków świętuje Boże Narodzenie? Ile wydajemy na prezenty w Sieci i poza nią? Ile osób zasiada średnio przy świątecznym stole? TNS Polska opublikował w ciekawej formie wyniki sondażu dotyczącego naszych zwyczajów świątecznych. Momentami można się zdziwić!

Świąteczny zwierzak

Świąteczny zwierzak (Flickr/AZRainman/Lic. CC by)

1. Wszyscy świętujemy. No, prawie wszyscy…

2. Choinka tak, pasterka niekoniecznie

3. Wigilia w restauracji? To nie dla nas

4. Święta = rodzina

98% Polaków przy świątecznym stole spotyka się z rodziną, tylko 8% z przyjaciółmi.

5. Bardzo długi świąteczny stół

Według TNS Polska przy świątecznym stole zasiada średnio 7 osób. Gdyby zestawić wszystkie stoły, wyszedłby bardzo długi mebel.

6. Możemy nie lubić karpia, ale i tak go jemy

Zobacz również: Angry Birds Telepods w redakcji Gadżetomanii

7. Jak świętować, to tylko w domu

Poza domem świętuje tylko 9% Polaków.

8. Wydajemy więcej, niż sądzimy

9. Prezenty w Sieci? Oczywiście, że kupujemy!

10. Życzenia składamy w tradycyjny sposób

Większość z nas składa życzenia świąteczne osobiście. Ale aż 52% robi to przez telefon, 42% SMS-em, 8% za pośrednictwem serwisu społecznościowego, a 7% e-mailem. Listy i kartki pocztowe jeszcze nie umarły – 24% wciąż składa życzenia taką właśnie drogą.

Cały raport, w którym są też informacje o świątecznych zwyczajach w innych państwach, znajdziecie na stronie TNS.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

Ratunku! To się rusza! Strusie kontra mordercza łasica Koszmar powraca! Rebecca Black śpiewa o kolejnym dniu tygodnia Dziki Gon sieje śmierć i pożogę w nowym zwiastunie Wiedźmina 3. Jest lepszy niż w książce? Chodzenie do kina nie ma sensu Fallout 4? Nie tak szybko! Survivor2299.com to niestety ściema! Zrób to sam! Jak przygotować śnieżynkę z Gwiezdnych Wojen? To prostsze, niż sądzisz! Fenomen Prince of Persia. Poznajcie historię jednej z najważniejszych gier XX wieku Rankingi, promocje, walka o kliki. Internet spieszy się, by zarobić na śmierci Mandeli Niesamowity wykładowca geometrii. Tak, to się dzieje w Polsce! Lubię premiery nowych konsol, bo jest mało gier 80 km/h rowerem. Tyłem! Ekstremalny zjazd norweską Drogą Trolli Nie siadajcie im na kolanach! 12 najbardziej pokręconych Mikołajów Kunszt godny Leonarda! Arcydzieła malarstwa odtworzone za pomocą klocków LEGO Nudne to Wasze "Warsaw Shore", nie ma o czym gadać Wzruszające! Co zrobi lampart, gdy zorientuje się, że zabił matkę małej małpki? Ten utwór nigdy nie brzmiał lepiej! "Bohemian Rhapsody" w wersji "Star Wars" Masakra! Polacy wskazują państwa na mapie Europy Ponad 100 trailerów filmowych z 2013 roku w jednym wideo 25 najokropniejszych zdjęć z rosyjskich serwisów społecznościowych Czarna lista Marvela Witajcie w naszej bajce. Akademia Pana Kleksa ma 30 lat! Dziecko w sieci Edukacja online Gry komputerowe dla dzieci