Vimeo ma rozdzielczość Full HD

You Tube przeszedł już w rozdzielczość HD i prezentuje nawet filmy w 1080p. Oczywiście nie o takiej jakości jak z Blu-ray, ale zawsze. Teraz podobny krok robi Vimeo.

HD z sieci: nagie dziewczyny z Francji

Przed chwilą dostałem maila od Vimeo, w którym twórcy strony informują o kilku zmianach na niej. Po pierwsze posiadacze kont Plus w tym serwisie mogą korzystać teraz z mobilnej wersji witryny (vimeo.com/m) z poziomu swoich komórek i odtwarzaczy multimedialnych (obsługiwane urządzenia to: iPhone, iPod Touch, Palm Pre i komórki systemem operacyjnym Android).

Vimeo wprowadza też testową obsługę odtwarzacza HTML5 mającego być alternatywą dla standardowego odtwarzacza Flash. W informacji o tej nowości pojawia się też wzmianka o kolejnej, najbardziej chyba interesującej HDTVmaniaków zmianie.

Dodatkowo oferujemy teraz opcjonalną obsługę obrazu 1080p! — Czytamy w informacji od Vimeo.

davidafisher productions 2010 reel from David Fisher on Vimeo.

Póki co FAQ strony nadal informuje, że po wrzuceniu filmów w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli zostaną one skonwertowane do 720p (twórcy zachęcają by zachowania jak najlepszej jakości wrzucać filmy w natywnej rozdzielczości 1280 x 720 pikseli). Widać więc, że obsługa 1080p albo nie jest jeszcze w pełni sprawna, albo twórcy chcą ją wprowadzać spokojnie. Niemniej zbliża się.

Inna sprawa, że internetowe HD nie jest oczywiście pełnoprawnym 1080p. Od strony technicznej — tak. Ilość pikseli może się zgadzać. Ale od strony estetycznej już nie. Bitrate jest zbyt mały, by mógł dorównywać jakości obrazu z nośników optycznych.

Źródło: vimeo

Zobacz również: Asus Pro Essential PU500

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?