Ikonoskop A-cam3D – mała kamera 3D

Ikonoskop teases A-cam3D

Wygląda dziwacznie, ale ma pozwalać na nagrywanie obrazu trójwymiarowego w wysokiej rozdzielczości. Ikonoskop A-cam3D to kolejny po zapowiedziach Panasonica gadżet 3D, który ma przyczynić się do zwycięstwa trójwymiarowej rewolucji, która rozpocznie się mniej więcej w połowie roku.

Kamera 3D panasonica już jesienią

Najważniejsze funkcje tego urządzenia na jakie zwraca uwagę producent to:

  • możliwość nagrywania obrazu trójwymiarowego o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli jako dwóch oddzielnych plików RAW w formacie DNG,
  • 12 bitowa głębia kolorów,
  • prędkość zapisu 25 lub 30 klatek na sekundę.

I to w zasadzie wszystko co wiadomo o tym urządzeniu. Kamera ma być oparta na takich samych rozwiązaniach jak w kamerach 2D producenta. Całe urządzenie ma ważyć niecałe trzy kilogramy (całość, włącznie z baterią i nośnikiem filmu).

Poprzednie urządzenia 1080p RAW Ikonoskop kosztowały około 10 tysięcy dolarów. Ile przyjdzie nam zapłacić za możliwość nagrywania obrazu w takiej jakości plus trójwymiarze?

Dla przypomnienia zapowiedziana niedawno kamera 3D Panasonica ma kosztować 21 000 dolarów.

Zobacz również: Gadżet tygodnia: Parrot AR Dron

Źródło: Komórkomania

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?