Yas Hotel w Abu Dhabi pokryty w całości diodami LED

The Yes Hotel 02

The Yes Hotel 02

24 000 diod LED na wieczorowej kreacji nie robią zbyt dużego wrażenia, gdy w Abu Dhabi firma Asymptote Architecture rozświetla diodami cały dach luksusowego hotelu Yas.

Oto do czego poza panelami LCD można wykorzystać diody LED.

Budynek został przystrojony 5300 panelami w kształcie diamentów z 5000 diod LED. Powstała dzięki temu konstrukcja pozwalająca nie tylko na zmianę koloru budynku, ale nawet na wyświetlanie filmów w niskiej rozdzielczości.

Robi wrażenie, ale natychmiast nasuwa się pytanie o zużycie prądu. Diody LED może i są jednym z najtańszych źródeł światła, ale gdy pokryjemy nimi cały budynek, sprawa zaczyna wyglądać nieco inaczej.

Jeśli idzie o sam hotel, to oczywiście jest to najwyższa półka. W pokojach goście znajdą 42-calowe telewizory LCD, głośniki w łazience, przystawki do podłączenia iPodów i laptopów, a nawet konsole Xbox 360 i Playstation 3 na życzenie. W najdroższym apartamencie prezydenckim można też skorzystać z prywatnej windy, tarasu widokowego i obsługi szefa kuchni dla maksimum 16 osób.

Zobacz również: Acer Aspire R7

To na kiedy robicie rezerwację?

Źródło: inhabitatasymptotetheyashotel

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?