Prawie okrągła myszka komputerowa

elecom-spoon-mouse

elecom-spoon-mouse

Jak się okazuje, nie wszystko musi być jak najbardziej wygodne i funkcjonalne. Czasami producenci sprzętu elektronicznego stawiają tylko i wyłącznie na oryginalny wygląd i mają w… nosie to, że gadżet poza aparycją nie ma do zaoferowania nic innego. Potwierdza to najnowsza myszka komputerowa od Elecom.

Nie jest ona może tak szalona i tak bezsensowna, jak myszka OpenOffice (która swoją drogą nie ma nic wspólnego z firmą produkującą darmowe oprogramowanie o takiej samej nazwie), ale i tak jest w niej coś, co zdecydowanie mnie… nie przekonuje. Przede wszystkim, mało ergonomiczny kształt, który podobno ma przypominać łyżeczkę (nie jest to mój wymysł, tylko producenta). Potwierdza to nazwa urządzenia - Like a Spoon mouse.

spoon-mouse-20091124-800-00003

Poza tym, zobaczcie, jaka ona jest wysoka w porównaniu z długością. Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby myszka mogła wygodnie leżeć w mojej dłoni. Dodam jeszcze tylko, że jest ona bezprzewodowa i działa na częstotliwości 2.4GHz. Na razie jest dostępna tylko w Japonii w cenie odpowiadającej 90$.

A co Wy sądzicie na jej temat?

Źródło: Engadget

Zobacz również: Niełatwe sprawy: monitor Philips 21:9

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?