10 niesamowitych faktów na temat piersi

Dzięki czemu piersi działają jak eliksir młodości? Na co i kiedy patrzą faceci, obserwując nagą kobietę? Czy wykorzystanie nagiego biustu w reklamie jest skuteczne? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w artykule prezentującym kilka ciekawych faktów na temat piersi.

Zdjęcie kobiet pochodzi z serwisu Shutterstock

Zdjęcie kobiet pochodzi z serwisu Shutterstock

Ten artykuł ma 10 stron:

Patrzenie na piersi przedłuża życie

Eliksir młodości

Dwa lata temu w „New England Journal of Medicine” pojawił się tekst, który udowadniał zbawienny wpływ kobiecych piersi na zdrowie facetów. Jak się okazało, działanie obnażonego biustu jest całkowicie odwrotne od tego, jakie przypisywalibyśmy stereotypom.

Badanie przeprowadzono w trzech szpitalach we Frankfurcie nad Menem. W ciągu pięciu lat przebadano tam 500 mężczyzn, dzięki czemu udowodniono wpływ wpatrywania się w piersi na zdrowie.

Widok nagich piersi powoduje u mężczyzn ekscytację, skok ciśnienia i przyspieszenie tętna. Po krótkim czasie organizm zaczyna odczuwać pozytywne skutki lepszego dotlenienia, co owocuje błogim spokojem.

W takim kontekście oglądanie piersi można porównać do lekkiej, niewyczerpującej gimnastyki, której regularne uprawianie pozytywnie wpływa na zdrowie i długość życia.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Nauka:

Tragedie w przestworzach - ataki na samoloty cywilne. Znacznie więcej niż podają media! 9 najgroźniejszych epidemii w historii ludzkości. Ebola i zika wypadają przy nich niewinnie Jak parzy meduza? Ten film wyjaśnia, dlaczego spotkanie z parzydełkami tak bardzo boli Wynalazki Leonarda da Vinci. Nad czym pracował renesansowy geniusz? Zobacz świat tak, jak widzi twój pupil. Spójrz okiem kota, psa i... ptaka Układ QWERTY i szybkie pisanie. Długa historia technologicznego mitu Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano 23 pechowców, których zabiły ich własne wynalazki Najbardziej niedoceniane czołgi II wojny światowej Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej 9 najkrwawszych dyktatorów XX wieku. Nie tylko Hitler i Stalin! Największe bombowce strategiczne II wojny światowej Ludzkie oko może zobaczyć niewidzialną podczerwień. Jak to możliwe? Pas Van Allena: odkryto niewidzialną tarczę, która chroni Ziemię przed promieniowaniem Szalone wynalazki przyszłości. Wybieramy najlepiej zapowiadającą się innowację Obiekt 2014-28E. Tajemniczy, rosyjski satelita to nowa broń orbitalna? Biologiczny twardy dysk: DNA bakterii jako zapisywalny nośnik danych Adamed SmartUp: w Polsce nie brakuje młodych, utalentowanych ludzi! Słodkich snów, Philae! Koniec misji lądownika. Posłuchajcie, jak śpiewa mu kometa Nieudane lądowanie zmieniło misję Rosetty w wyścig z czasem. Co się tam stało? Nastoletni naukowcy, którzy zmienili świat Lądujemy na komecie! O co chodzi w misji Rosetty i dlaczego wszyscy o niej mówią? Prawie jak „Grawitacja”! Statek kosmiczny uratował stację ISS przed katastrofą

Popularne w tym tygodniu:

Sztuczki sprzedawców, na które musisz uważać