Cyberniekulturalny Serwis Informacyjny. Google Chromecast, robot łamiący PIN-y i bitcoinowa piramida

Google Chromecast - streaming multimediów może być jeszcze prostszy!

Google Chromecast - streaming multimediów może być jeszcze prostszy!

W dzisiejszym wydaniu CSI: nowy zwiastun „Grawitacji”, przetarg w MSZ skonstruowany tak, by mógł wygrać tylko jeden sprzęt, tani robot fizycznie łamiący PIN-y w telefonach i nowy telewizyjny gadżet Google'a.

Google Chromecast – jeszcze łatwiejszy streaming w domowej sieci

Rozwiązania pozwalające na łatwe streamowanie multimediów w domowej sieci mają pewną wadę – z reguły każdy większy producent ma ambicje, by promować własny standard, który rzecz jasna nie jest kompatybilny z innymi. Google postanowił rozwiązać ten problem za pomocą niewielkiego gadżetu o nazwie Chromecast.

Wystarczy wpiąć go do portu HDMI w telewizorze, by zyskać możliwość streamowania treści z niemal dowolnego sprzętu podłączonego do domowej sieci. A właściwie wprost z Internetu, bo smartfon czy tablet służy jedynie jako urządzenie sterujące i pobieranie treści odbywa się bez jego pośrednictwa. Cena? W Stanach zaledwie 35 dolarów! Nic dziwnego, że pierwsza partia została wyprzedana w ciągu kilku godzin. (Mashable)

Apple nieco lepiej od prognoz

Swoje najlepsze chwile Apple ma już chyba za sobą. Choć optymiści mogą ekscytować się wspaniałymi wynikami sprzedaży iPhone’ów (31,2 mln w poprzednim kwartale), to firma z Cupertino nie odnotowała istotnego wzrostu przychodów – zaledwie o 1 proc. Znacząco, bo aż o 21 proc. spadły za to zyski Apple’a i wyhamowała sprzedaż iPadów.

Zanim zagramy marsza żałobnego, warto uświadomić sobie, że nawet przy takim spadku w ciągu kwartału firma zarobiła na czysto prawie 7 mld dolarów. Ciekawe, co się zmieni po wprowadzeniu na rynek tańszego iPhone’a (Rzeczpospolita).

Urzędników MSW zadowoli tylko iPhone 5

iPhone 5 - jedyny telefon godny polskiego urzędnika

Z jakich telefonów korzystają polscy urzędnicy? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło przetarg na 110 smartfonów, ale skonstruowało go tak, aby mógł wygrać tylko jeden producent i jeden konkretny model. Jakie są wymagania techniczne?

Sprzęt ma pracować pod kontrolą systemu operacyjnego iOS 6 lub nowszego. Na wypadek, gdyby komuś przyszło do głowy, że urzędnik splami swój honor starociem w postaci iPhone’a 4S, w specyfikacji pojawiło się kolejne zastrzeżenie – smartfony mają ważyć nie więcej niż 115 gramów. A zatem wszystko jasne – jedynym telefonem w galaktyce spełniającym te wymagania jest iPhone 5. Wyłoniony w uczciwym przetargu… (Wirtualna Polska).

Zobacz również: Wideorecenzja: Acer Aspire S3

Nowe trailery „Grawitacji”

O filmie „Grawitacja” mogliście przeczytać kilka tygodni temu w artykule „Na co do kina? Warte uwagi premiery filmów science fiction”. Do premiery zostało jeszcze trochę czasu, ale w Sieci pojawiły się dwa trailery. Choć trochę kojarzą mi się z „Europa Report”, to film zapowiada się całkiem nieźle.

Padła pierwsza bitcoinowa piramida finansowa

Kto zdążył sprzedać bitcoiny na początku kwietnia, może uważać się za szczęściarza. A kto nie zdążył, mógł nadal śnić sen o bogactwie, inwestując w pierwszą na świecie bitcoinową piramidę finansową. Uruchomił ją przed rokiem 30-letni Trendon Shavers z Teksasu, który obiecał inwestorom zysk 7 proc. tygodniowo i zebrał od nich 700 tys. BTC.

Jak na solidną piramidę przystało, pierwsi inwestorzy dostali swoje odsetki dzięki pieniądzom wpłacanym przez kolejnych, a założyciel trwonił resztę m.in. w kasynach do czasu, aż zainteresowała się nim amerykańska Komisja Papierów Wartościowych (Puls Biznesu).

R2B2 – robot do łamania telefonicznych PIN-ów

Sądzisz, że zabezpieczenie telefonu 4-cyfrowym PIN-em jest skuteczne? Być może wtedy, gdy wszystkie możliwe kombinacje wpisywałby człowiek. Okazuje się, że jak przy innych żmudnych czynnościach można go jednak zastąpić maszyną.

Justin Engler i Paul Vines zbudowali robota R2B2 (Robotic Reconfigurable Button Basher), który bez problemu poradzi sobie z tym wyzwaniem. Urządzenie powstało z części przygotowanych dzięki drukarce 3D, kilku serwomotorów. Ma na pokładzie kontroler Arduino i tanią kamerę internetową. I łamie 4-cyfrowe PIN-y w 20 godzin zarówno w telefonach z ekranem dotykowym, jak i z tradycyjną klawiaturą. (The Verge)

Klasyczny Fallout wiecznie żywy – ukończono Fallout 2 Restoration Project 2.2

Od wydania Fallouta 2 mineło już 15 lat!

Ponadczasowość niektórych gier zdumiewa. Fallout 2 – RPG utrzymany w klimatach postapokaliptycznych – został wydany w 1998 roku. Po 15 latach społeczność fanów tej gry doczekała się największego moda o nazwie Restoration Project. Co w nim ciekawego?

Fallout 2 został wydany w pośpiechu – twórcy pracowali pod presją czasu i wiele z zaplanowanych pomysłów nie znalazło się w wersji, która trafiła do rąk graczy. Restoration Project naprawia ten błąd, zmieniając Fallouta 2 w grę, którą miał być od początku. A do tego nowe postaci, nowe lokacje i questy. Informacje o modzie i linki do pobrania znajdują się na tej stronie. (No Mutants Allowed)

YouTube w wersji retro

Na koniec mała niespodzianka od YouTube'a — w wyszukiwarce wpiszcie "/ geekweek" - czeka na Was mała podróż w czasie.

YouTube w wersji retro
Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie! Xbox One wykorzysta fitnessowe opaski? Strach się bać - Microsoft chce wiedzieć o nas za dużo! Do czego potrzebny jest Kickstarter? Żeby giganci mieli skąd brać pomysły Najlepsze myszy do gier – propozycje prezentowe na każdą kieszeń [zestawienie] Z naszych gadżetów znikną dziwne znaczki i napisy. E-Label to dowód na to, że rządzi nami biurokracja!

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot