Wiersze z Google, czyli (prawie) cała prawda o Polakach. Twórzcie razem z nami!

Jacy są Polacy?

Jacy są Polacy?

Pomysł, który powstał wczoraj jako żart, chwycił. Na Wykopie, na Twitterze, na Facebooku – wszędzie powstają wyjątkowe, dadaistyczne wiersze tworzone dzięki wyszukiwarce Google. Wy też możecie dołączyć do zabawy.

Autouzupełnianie Google'a bawi nas i uczy od lat. Uczy, czego Polacy szukają w Sieci, i pozwala wyciągnąć ogólne wnioski na temat naszych zachowań, potrzeb i pragnień. Nie należy oczywiście traktować tego do końca na poważnie, bo wiadomo, że to tylko internetowa wyszukiwarka, a nie żaden wszechwiedzący psycholog narodu.

Ale dopóki patrzymy na rezultaty z przymrużeniem oka, autouzupełnianie Google'a może dostarczyć nam wiele radości. Kiedyś na przykład sprawdzaliśmy prawdy o kolejnych rocznikach Polaków – np. mam 13 lat i jestem w ciąży.

Wczoraj Piotrek Gnyp, redaktor naczelny serwisów technologicznych Blomedia.pl, wpadł na pomysł, żeby to, co mówi do nas (i o nas) Google, zamienić na wiersze. I tak na Tumblerze powstał blog Wiersze z Google, w którym od wczoraj zakochało się już wielu internautów. Cel serwisu określony został bardzo jasno:

Piszemy dadaistyczne wiersze z Googlem i problemami Polaków. Przeglądamy się w krzywym zwierciadle searchów i ciasteczek. Pamiętajcie – nic, co nie jest śmieszne, nie jest prawdziwe.


Wiersze z Google to ogromny czasopochłaniacz – zwłaszcza jeśli próbuje się nie tylko czytać, ale też tworzyć (jak sama sprawdziłam, to wcale proste nie jest). Oto dziesiątka świetnych wierszy o życiu Polaków. Cały czas powstają kolejne i jak najbardziej możecie tworzyć z nami. Aby przesłać swój wiersz, należy wejść tutaj i wrzucić wiersz w wersji screenu z Google'a oraz w wersji spisanej. I tyle. Najbardziej liryczne wiersze wrzucane są na blog.

Miłego wtorku w pracy!

Zobacz również: Gadżetomania TV: Pixel Heaven - targi retro rozrywki okiem

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów Filmy z GTA V wciąż robią niesamowite wrażenie. To prawdziwy, żyjący świat! Kontrowersyjna reklama T-Mobile - dla Czechów jesteśmy oszustami. Wstyd? Za Polaków w Internecie! Ta vlogerka znalazła genialnie prosty sposób na trolli. Kontaktuje się z ich matkami This War of Mine - przetrwać wojnę, razem. Dlaczego przywiązujemy się do bohaterów w grach? "Kultowe polskie zegarki" i ZX Spectrum powrócą. Nostalgia sprzeda wszystko Film dnia: Toy Story w rzeczywistości. Drony i zdalnie sterowane auto ratują pluszowego misia! 20 lat PlayStation. Polskie gry na konsolach Sony Którego ze znanych brodaczy chcielibyście ogolić? Zapraszamy do konkursu! Płacicie abonament? Będziecie mieć filmy i seriale TVP w Sieci za darmo FIlm dnia: Człowiek kontra maszyna - starcie kolejne. Łyżwiarz ściga się z dronem! Niewygodne dla producentów gier i gadżetów filmy mogą znikać z YouTube. Cenzura? Prawo do walki o dobre imię! Gadżet tygodnia [12] - znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Wardęga nie żyje? Nieprawda. To tylko kolejna próba wyłudzenia od Was pieniędzy Film dnia: Star Wars: The Force Awakens - tak wygląda pierwszy zwiastun... w świecie Lego! Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Widzieliśmy pierwszy zwiastun. Co wiemy o filmie? Wybieramy gadżet tygodnia [12]. Który podobał się Wam najbardziej? Błąd sklepu i gra za darmo? Bierzemy! Chytry gracz z Poznań Game Arena siedzi w każdym GTA V najlepiej pokazuje kobietę za kółkiem! Gdzie, jak i za ile? Wybieramy najlepszy sposób na kupowanie gier! Moda na "czarny piątek" dociera też do Polski. Czy we wszystkim musimy małpować Amerykę? Film dnia: Zrób to sam! Kolejka elektryczna z baterii, magnesu i miedzianego drucika