Hans Pandeya stracił majątek

Hans-Pandeya

Hans-Pandeya

Szwedzki sąd uznał, że Hans Pandeya jest winien Johanowi Sellstromowi ok. 400 tys. dolarów. Majątek dyrektora Global Gaming Factory zostanie przejęty do czasu, aż spłaci on byłego partnera biznesowego firmy, która miała kupić The Pirate Bay. Tym samym po raz kolejny pod znakiem zapytania stanęło przejęcie popularnego serwisu z torrentami.

Pandeya będzie mógł odwołać się od decyzji sądu, jednak nie zobaczy on swoich pieniędzy (a także samochodu, motocykla i łodzi) do czasu przesłuchania apelacyjnego. Sellstrom jest zadowolony z takiego obrotu spraw. Według niego proces będzie szybki, a w dodatku pozwoli on udziałowcom Global Gaming Factory doprowadzić do szczęśliwego przejęcia The Pirate Bay.

Z kolei Pandeya ostrzegł sąd twierdząc, że zabierając mu majątek doprowadzi do tego, iż kupno serwisu z torrentami będzie bardzo utrudnione. CEO Global Gaming Factory zapowiedział kiedyś, że w razie problemów z finansami, pokryje część kosztów z własnej kieszeni. Tym samym, jeśli jego pieniądze znajdą się w rękach państwa, stanie się to niemożliwe.

Sprawę komplikuje także fakt, że Pandeya uważa, iż spłacił już Sellstroma, przekazując mu część swoich zysków ze sprzedaży nieruchomości. Jednak ani druga strona konfliktu ani sąd nie potwierdzają tej informacji. Co więcej na niekorzyść Pandeya działa to, że już raz nie dotrzymał obietnicy i nie sfinalizował przejęcia TPB zapowiadanego na 30 września br.

Trudno wierzyć, że sprawa szybko się zakończy. Jak widać nikt nie zamierza ustępować, czego efektem są coraz to nowsze problemy, które uniemożliwiają kupno TPB. Osobiście uważam, że do tego nie dojdzie. Podobnie myśli także spora część osób pracujących nad sfinalizowaniem zakupu.

Źródło: Gazeta.pl

Zobacz również: Gadżetovlog o vlogach

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Nazistowska czekolada. Prawie jak jajko niespodzianka Wahadłowiec Buran. Rdzewiejące resztki radzieckiego programu promów kosmicznych Pierwsza gra na peceta powstała w ciągu jednej nocy. Napisał ją Bill Gates - zobacz, jak wyglądała 10 najdroższych samolotów i śmigłowców wojskowych świata Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów Następne konsole będą modułowe. I to nie jest przyjemny scenariusz! Filmy z GTA V wciąż robią niesamowite wrażenie. To prawdziwy, żyjący świat! Kontrowersyjna reklama T-Mobile - dla Czechów jesteśmy oszustami. Wstyd? Za Polaków w Internecie! Ta vlogerka znalazła genialnie prosty sposób na trolli. Kontaktuje się z ich matkami This War of Mine - przetrwać wojnę, razem. Dlaczego przywiązujemy się do bohaterów w grach? "Kultowe polskie zegarki" i ZX Spectrum powrócą. Nostalgia sprzeda wszystko Film dnia: Toy Story w rzeczywistości. Drony i zdalnie sterowane auto ratują pluszowego misia! 20 lat PlayStation. Polskie gry na konsolach Sony Którego ze znanych brodaczy chcielibyście ogolić? Zapraszamy do konkursu! Płacicie abonament? Będziecie mieć filmy i seriale TVP w Sieci za darmo FIlm dnia: Człowiek kontra maszyna - starcie kolejne. Łyżwiarz ściga się z dronem! Niewygodne dla producentów gier i gadżetów filmy mogą znikać z YouTube. Cenzura? Prawo do walki o dobre imię! Gadżet tygodnia [12] - znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Wardęga nie żyje? Nieprawda. To tylko kolejna próba wyłudzenia od Was pieniędzy Film dnia: Star Wars: The Force Awakens - tak wygląda pierwszy zwiastun... w świecie Lego! Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Widzieliśmy pierwszy zwiastun. Co wiemy o filmie? Wybieramy gadżet tygodnia [12]. Który podobał się Wam najbardziej?