Amazon wchodzi do Polski, ale nie po to, by sprzedawać nam tanio książki i płyty?

Chmura (Fot. Flickr/ linh.ngan/Lic. CC by)

Chmura (Fot. Flickr/ linh.ngan/Lic. CC by)

Informacje o wejściu Amazonu do Polski pojawiają się co jakiś czas. Niestety, do tej pory wszystkie okazywały się nieprawdziwe. Dziś solidnie wyglądający news podaje "Rzeczpospolita". Amazon już wynajął powierzchnię w Warszawie, ale niestety na razie nie wejdzie do nas ze swoim sklepem internetowym, tylko po to, żeby sprzedawać usługi w chmurze.

Jeszcze dwa czy trzy lata temu Polacy wyczekiwali nadejścia ery Amazonu w naszym kraju, wyobrażając sobie, że będzie to oznaczać tańsze książki i muzykę dla wszystkich. Teraz chyba nauczyliśmy się już żyć bez Amazonu w Polsce – kto ma ochotę, ten kupuje w brytyjskim oddziale. Przy odrobinie kombinowania okazuje się to często bardzo korzystne.

Amazon wynajął lokal w Warszawie

Informacje "Rzeczpospolitej", która donosi, że gigant e-commerce pojawił się w Warszawie, są zaskakujące. Pojawiły się nagle i znikąd. Według gazety Amazon wynajął w stolicy powierzchnię pod serwery. "Rzeczpospolita" pisze ponadto, że w listopadzie zeszłego roku do Krajowego Rejestru Sądowego wpisana została spółka Amazon Corporate Services Poland, z dwuosobowym zarządem. Nieoficjalnie wiadomo, że ma zajmować się sprzedażą usług IT. Jak informuje "Rz":

[Amazon – MW] choć kojarzony jest głównie z handlem detalicznym, to buduje infrastrukturę teleinformatyczną w Polsce przede wszystkim po to, aby świadczyć usługi hostingowe i SaaS.


Inteligentne zegarki: jaka będzie przyszłość tych rewelacyjnych gadżetów?

Boom na usługi w chmurze, o których więcej pisali ostatnio koledzy z Komórkomanii, dopiero w naszym kraju się zaczyna, więc może to być dobry moment, żeby wejść na ten rynek.

No dobrze, a co ze sklepem?

Ale nie zmienia to faktu, że te informacje są dla mnie rozczarowujące i, co tu dużo mówić, trochę dziwne. Czy naprawdę Amazon wejdzie do Polski tylko po to, by sprzedawać usługi IT? "Rzeczpospolita" próbuje mnie przekonać, że to możliwe. Sklep nie jest po prostu już potrzebny. Polacy i tak już nauczyli się kupować w brytyjskim Amazonie, który miesięcznie miewa nawet milion klientów z naszego kraju.

Firma nie musi specjalnie rozbudowywać infrastruktury w Warszawie, żeby tych klientów mieć. Pytanie tylko, czy z usługami IT sytuacja nie jest podobna. Ja od dobrych kilkunastu miesięcy korzystam z chmury Amazonu, płacę w dolarach i na swój los nie narzekam. Z drugiej strony oferta Amazonu wypada korzystnie w porównaniu z ofertą większości polskich firm, co oznacza, że amerykański gigant mógłby liczyć na wielu klientów w naszym kraju.

Niestety, informacji "Rzeczpospolitej" nikt w Amazonie nie potwierdził. Jeśli jednak okaże się, że faktycznie wejdzie on do Polski, ale nie po to, by tu otworzyć sklep, będzie to dla mnie rozczarowanie. A co Wy sądzicie o rewelacjach gazety?

Zobacz również: Gadżetovlog o vlogach

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów Filmy z GTA V wciąż robią niesamowite wrażenie. To prawdziwy, żyjący świat! Kontrowersyjna reklama T-Mobile - dla Czechów jesteśmy oszustami. Wstyd? Za Polaków w Internecie! Ta vlogerka znalazła genialnie prosty sposób na trolli. Kontaktuje się z ich matkami This War of Mine - przetrwać wojnę, razem. Dlaczego przywiązujemy się do bohaterów w grach? "Kultowe polskie zegarki" i ZX Spectrum powrócą. Nostalgia sprzeda wszystko Film dnia: Toy Story w rzeczywistości. Drony i zdalnie sterowane auto ratują pluszowego misia! 20 lat PlayStation. Polskie gry na konsolach Sony Którego ze znanych brodaczy chcielibyście ogolić? Zapraszamy do konkursu! Płacicie abonament? Będziecie mieć filmy i seriale TVP w Sieci za darmo FIlm dnia: Człowiek kontra maszyna - starcie kolejne. Łyżwiarz ściga się z dronem! Niewygodne dla producentów gier i gadżetów filmy mogą znikać z YouTube. Cenzura? Prawo do walki o dobre imię! Gadżet tygodnia [12] - znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Wardęga nie żyje? Nieprawda. To tylko kolejna próba wyłudzenia od Was pieniędzy Film dnia: Star Wars: The Force Awakens - tak wygląda pierwszy zwiastun... w świecie Lego! Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Widzieliśmy pierwszy zwiastun. Co wiemy o filmie? Wybieramy gadżet tygodnia [12]. Który podobał się Wam najbardziej? Błąd sklepu i gra za darmo? Bierzemy! Chytry gracz z Poznań Game Arena siedzi w każdym GTA V najlepiej pokazuje kobietę za kółkiem! Gdzie, jak i za ile? Wybieramy najlepszy sposób na kupowanie gier! Moda na "czarny piątek" dociera też do Polski. Czy we wszystkim musimy małpować Amerykę? Film dnia: Zrób to sam! Kolejka elektryczna z baterii, magnesu i miedzianego drucika