Przyszłość samolotów pasażerskich? Oby nie!

q-design-koncpecja-samolot

q-design-koncpecja-samolot

Ja przepraszam bardzo, ale kryzys już podobno się kończy! Wiem, że tanie linie lotnicze muszą oszczędzać na czym tylko się da, ale bez przesady! W czymś takim nie dałoby się latać…

To, co widzicie na zdjęciu, to projekt firmy Design Q, która zajmuje się produkcją siedzeń do samolotów. Ostatnio zaprojektowali nowe fotele dla pierwszej klasy w samolocie sieci Virgin. Jak widać to, że zajmują się luksusem, nie znaczy, że zapominają o tej większej (biedniejszej) ilości mieszkańców naszego globu.

Jak widzicie na fotografii, firma ma pomysł, aby wykorzystać "troszkę" mniej wygodne fotele, a w sumie to siedzenia. Co prawda, jest między nimi sporo miejsca, ale zauważcie, że to umieszczone po środku trafiają akurat w te przerwy. Ma to zaoszczędzić sporo miejsca i tym samym zredukować koszty, jednocześnie zwiększając liczbę pasażerów.

Latałem samolotem już nie raz. Może mi się wydaje, ale według mnie stare rozwiązanie było lepsze. Mieściło się więcej osób i przede wszystkim siedziały wygodniej. Co prawda, miejsca na nogi było pewnie mniej, ale ja jednak wolę lepszy fotel. Wyobrażacie sobie kilkugodzinny lot na takim siedzeniu? Tragedia… Poza tym, jak ma się to do wymogów bezpieczeństwa?

Źródło: Gizmodo

Zobacz również: Test: Hero GoPro

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?