Zestaw bezpiecznej podróży

W dłuższej podróży kierowca narażony jest na wiele zagrożeń. Regulacje prawne zobowiązują do posiadania gaśnicy, apteczki, kamizelki odblaskowej itd. A co z fotoradarami? Brudnymi szybami, gdy w pobliżu nie ma myjni? A jeśli po całonocnej imprezie nie jesteś pewien, czy powinieneś wsiadać za kółko? W tym celu na rynku pojawił się zestaw gadżetów przydatny podczas dłuższej podróży.

Co w takim zestawie się znajduje? Wszystko to, co pomoże uniknąć kłopotów i wydostać się nawet z najtrudniejszych sytuacji. Koszt całości to około 600 zł. Ale kierowca będzie przygotowany na wszystko!

1. Antyradar — przydatny, gdy jedziemy nową trasą, której nie znamy i nie wiemy, gdzie znajdują się fotoradary, a gdzie z "suszarką" lubią ustawić się policjanci z drogówki. Antyradar pozwala na uniknięcie kosztownych mandatów. Koszt: 200 — 2 000.

2. Kieszonkowy alkomat - niewielki, który mógłby być breloczkiem. W kilka sekund pozwala na sprawdzenie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Lekki, z wyświetlaczem LCD. Koszt: około 200 zł.

3. Młotek — w podróży mogą zdarzyć się różne rzeczy. Jeśli zdarzy się wypadek i utkniemy wewnątrz samochodu młotek do roztrzaskania okna będzie niezwykle pomocny. Niewielkie rozmiary i lekka waga pozwalają trzymać go pod siedzeniem. Cena: około 90 zł.

4. Autocleaner do szyb — po dłuższej jeździe przednia szyba jest niezwykle brudna i utrudnia jazdę. Brud ogranicza widoczność. W takim przypadku wystarczy użyć pistoletu do mycia szyb, który można zabrać do bagażnika. Specjalny kontener na płyn do mycia i niewielkie rozmiary to jego atuty. Cena: około 80 zł.

Oczywiście każdy do tego zestawu może dorzucić inne przedmioty, które są dla niego niezbędne w dłuższej podróży. Co jeszcze może się przydać "w trasie"?

Zobacz również: Wideorecenzja: Sony Tablet P

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld?

Popularne w tym tygodniu:

Odkurzacze przyszłości. Zachwycający sprzęt rodem z Jetsonów i morskich wojen Gala Mobility Trends – podsumowanie roku 2017 w branży mobilnych technologii