UWAGA! Bezprzewodowy prąd już za rok?!

Mamy już bezprzewodowy internet, bezprzewodowe myszki, klawiatury, a już niedługo nawet bezprzewodowe połączenia USB. Brakuje jeszcze tylko bezprzewodowego przesyłania prądu, które już jest bardzo blisko. Może nawet bliżej niż nam wszystkim się wydaje.

Wszystko za sprawą prezentacji Erica Gilera - człowieka odpowiedzialnego za projekt Witricity, który z kolei został oparty na technologii stworzonej przez Marina Soljacica z MIT.

System wykorzystuje dwie dwie cewki — jedną przy sieci elektrycznej i drugą przy gadżecie — które ustawione są na identyczną częstotliwość rezonansową. Pierwsza (podłączona do prądu) zaczyna wytwarzać pole magnetyczne, które rezonuje z drugą cewką, tym samym wytwarzając prąd. Technologię zaprezentowano przy użyciu dwóch telefonów — Google G1 i iPhone'a.

Sprawa wygląda bardzo obiecująco. Być może już niedługo nie będzie konieczne podłączanie telefonów, laptopów i wszelkich gadżetów pod ładowarki. Wystarczyłoby by tylko znaleźć się w zasięgu bezprzewodowego prądu i mieć specjalną przystawkę przygotowaną do wszystkich tych urządzeń!

Źródło: Dvice

Zobacz również: Electrolux PUREi9: co kryje się w pudełku?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot