Lufthansa śledzi swoje samoloty na 14 metrowym ekranie (wideo)

lufthansa-ekran

lufthansa-ekran

Linie lotnicze Lufthansa wzbogaciły się o niesamowity gadżet — ogromny, szeroki na 14 metrów ekran, który potrafi na szereg sposobów wyświetlać wizualizacje ruchu powietrznego w czasie rzeczywistym.

Twórcą tej niesamowitej instalacji jest firma WHITEvoid. Ekran znajduje się w Lufthansa Brand Academy we  Frankfurcie. Wedle źródeł, urządzenie potrafi wizualizować 16 000 lotów dziennie wykonywanych przez samoloty Lufthansy i Star Alliance w czasie rzeczywistym.

Na ekranie nie wygląda to na czas rzeczywisty, gdyż samoloty przemieszczają się chyba zbyt szybko, jednak  jest to tylko przykładowe wideo mające na celu ukazać szereg możliwości tego urządzenia.

Przy pomocy panelu sterującego można w łatwy sposób przechodzić z widoku pojedyńczych lotów do perspektywy ruchu powietrznego na całej planecie. Dla urozmaicenia całą instalacje uzupełnia 6-kanałowy system audio, z którego słychać odgłosy przelatujących samolotów. Gadżet powstał w celu edukowania odwiedzających o lokalnym i globalnym ruchu powietrznym. Całość robi piorunujące wrażenie.

Źródło: Fubiz

Zobacz również: Niełatwe sprawy: monitor Philips 21:9

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?