Aplikacje dla aktywnych. Rozrywka i kultura w tablecie i smartfonie

Aplikacje dla aktywnych. Rozrywka i kultura w tablecie i smartfonie

Aplikacje dla aktywnych. Rozrywka i kultura w tablecie i smartfonie
Redakcja Gadżetomanii
31.03.2013 21:00, aktualizacja: 13.01.2022 12:11

W zaplanowaniu wyjścia do kina, na imprezę czy po prostu do knajpy ze znajomymi coraz częściej pomagają nam smartfony i tablety. Specjalne aplikacje ułatwiają życie aktywnym uczestnikom miejskiego życia. Z których najlepiej korzystać? I jak technologia może uatrakcyjnić imprezy przyszłości?

W zaplanowaniu wyjścia do kina, na imprezę czy po prostu do knajpy ze znajomymi coraz częściej pomagają nam smartfony i tablety. Specjalne aplikacje ułatwiają życie aktywnym uczestnikom miejskiego życia. Z których najlepiej korzystać? I jak technologia może uatrakcyjnić imprezy przyszłości?

Facebook integruje

Facebook od dawna nie służy już tylko do wrzucania fotek, prowadzenia rozmów ze znajomymi, śledzenia newsów i oglądania zdjęć mrówkojadów w swetrach. Bez względu na to, czy dostajemy zaproszenie na prywatne wydarzenie znajomego (oglądanie meczu u Tomka) czy na imprezę w naszym ulubionym klubie, którego fanpage śledzimy, sprawa wydaje się prosta: potwierdzamy uczestnictwo, zerkamy sobie na mapkę, by wiedzieć gdzie dotrzeć, a przed samym wydarzeniem Facebook jeszcze nam o wszystkim przypomni.

Obraz

Jeśli jesteśmy aktywnymi użytkownikami Facebooka i fanami wieczornego życia miejskiego, już tyle wystarczy, by znaleźć sobie zajęcie. Ale warto poszukać dalej, by odkryć konkretne wydarzenia, a przede wszystkim skorzystać z faktu, że smartfon i tablet dzięki geolokalizacji znajdą nam imprezy w naszym pobliżu i podpowiedzą, gdzie bawią się nasi znajomi.

Foursquare: mania meldowania

O popularność w Polsce wciąż walczy Foursquare. Jego przewagą nad Facebookiem jest to, że o ile w najpopularniejszym serwisie społecznościowym nie wszyscy lubią meldować się w każdym miejscu, w którym się znajdą, tak w tej aplikacji, ponieważ służy ona głównie temu (i jeszcze do meldowania zachęca rankingami), raczej trafiamy na ludzi, którzy naprawdę lubią obwieszczać reszcie gdzie się aktualnie znajdują. Sprawdziłem: wieczorne spontaniczne spotkania naprawdę stają się dzięki temu częstsze, a nawet jeśli wolimy bawić się sami, Foursquare wskaże nam fajne miejsca w naszym pobliżu.

Obraz

Jeśli szukamy imprez taneczno-rozrywkowych, warto sprawdzić Bananout. Działa na każdym smartfonie z systemem operacyjnym Android – my testowaliśmy go na Sony Xperia Z, co było o tyle miłe, że przy okazji nocnych wypraw na miasto warto mieć ze sobą sprzęt wytrzymały, a ten jest bardziej odporny niż tradycyjne modele.

Bananout to nic innego jak prosty, ale bardzo funkcjonalny terminarz imprez. Krótkie opisy wydarzeń i adresy klubów (oczywiście z możliwością zerknięcia na mapkę) powinny wystarczyć klubowiczom, choć niestety póki co tylko warszawskim, bo wciąż czekamy na dodanie pozostałych miast. Oczywiście informacją możemy podzielić się ze znajomymi, czyli od razu ich zaprosić. Na podobnej zasadzie działa też aplikacja FTB.pl.

Kina, wernisaże i inne atrakcje

Ci z kolei, którzy poza samym repertuarem kin chcą też mieć dostęp do potężnej bazy danych na temat wyświetlanych w nich filmów, powinni zainstalować darmowę aplikację Filmweb. Możliwość przeczytania recenzji, poznania opinii użytkowników czy zobaczenia trailera pomoże wam uniknąć wtopy.

Obraz

Na koniec coś związanego z bardzo specyficznym rodzajem imprez, a mianowicie... imprezami podróżniczymi. Aplikacja o wiele mówiącej nazwie Imprezy podróżnicze to przewodnik po festwiwalach, premierach książek i wszystkich wydarzeniach, które zainteresują aktywnych ludzi lubiących zwiedzać świat. Wbrew pozorom takich wydarzeń jest całkiem sporo.

Smartfon i impreza? Idealne połączenie

Można się spodziewać, że skoro mamy smartfony cały czas przy sobie, ich pomoc na imprezach będzie coraz większa. Nie tylko znajdziemy dzięki nim wydarzenia czy podzielimy się ze światem wrażeniami udostępniając zdjęcia i filmy. Słyszeliście o imprezach "Silent Disco", na których nie ma muzyki, bo wszyscy mają słuchawki? Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, byśmy - po podłączeniu naszego smartfona do gadżetu takiego jak Google Glass - nie tylko słyszeli, ale też widzieli w tym samym miejscu zupełnie co innego, oczywiście dzięki rozszerzonej rzeczywistości...

Obraz

Koncert muzyki klasycznej i punkowej z zupełnie różnymi wizualizacjami, w tym samym miejscu, w tym samym czasie? Wszystko jest kwestią odpowiedniej aplikacji i wyobraźni jej twórców.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)