Głośniki grubości folii aluminiowej

glosnik-grubosci-aluminiowe

glosnik-grubosci-aluminiowe

Nie jest to żaden żart. Pomimo tego, że informacja pojawiła się wczoraj, to jest ona jak najbardziej prawdziwa. Naukowcom z Wielkiej Brytanii udało się stworzyć głośnik, który wygląda zupełnie jak kawałek aluminiowej folii.

Technologia FFL (Flat flexible loudspeakers) polega mniej więcej na tym samym, co każdy normalny głośnik, czyli na drganiach. W końcu jest to jedyny sposób (z tego co mi wiadomo) na wywołanie dźwięku. Jedyną różnicą jest to, że drgania odbywają się w dużo mniejszym przedziale niż jest to w tradycyjnych rozwiązaniach membranowych.

Producent tej technologii twierdzi, że idealnie nadaje się ona w pokojach konferencyjnych. Osobiście nie widzę zbyt dużego pola do popisu, bo nie wyobrażam sobie, żeby z takiego głośnika udało się osiągnąć np. czyste i głębokie dźwięki niskie. Ale może kiedyś…

headline

Swoją drogą, to jest to bardzo podobne rozwiązanie do głośników elektrostatycznych, tylko że FFL jest mniejsze, lżejsze i bardziej giętkie.

wallline

Źródło: GizmodoDvice

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Acer Aspire S3

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?