Jak oszczędzać wodę w toalecie

i zmniejszyć rachunki

Ekologia nie zawsze idzie w parze z oszczędnościami finansowymi. Na razie większość ekologicznych technologii, to dość kosztowne rozwiązania, choć… niektóre pomysły można wdrożyć do domowego użytku i być zarówno ?eko", jak i oszczędzać. Na czym? Ot, chociażby na wodzie używanej do spłukiwania toalety. O oszczędzaniu wody pisała już kiedyś Kira. Rozwińmy temat o prosty trik, który każdy może zastosować w swoim dolnopłuku.

Jak zaoszczędzić wodę na zasadzie prostego tricku?
Wszystko wyjaśnia poniższy filmik:

Oszczędności nie są porażające — przyjmując średnią cenę wody zimnej za metr? 2,5 zł -w ciągu roku oszczędzimy jakieś 80 zł (przy trzy osobowej rodzinie). Z drugiej strony, dbamy dodatkowo o środowisko, a tak naprawdę — nic nas to dodatkowo nie kosztuje.

fot.:Bartlomiej Berczynski

Zobacz również: Wideorecenzja: ASUS B33E

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot