W skrócie: Instagram na desktopa, Gwiazda Śmierci na Kickstarterze, kara dla Morele.net

Gwiazda Śmierci na Kickstarterze

Gwiazda Śmierci na Kickstarterze

Zdjęcia wrzucone na Instagrama można już bez problemu przeglądać na desktopie. Brytyjczycy zrzucają się na Kickstarterze na Gwiazdę Śmierci. UOKiK ukarał sklep, który ograniczał klientom prawo do zwrotu towaru. Windows 8 sprzedaje się podobnie do poprzednika. To wszystko i jeszcze więcej podajemy dziś w skrócie!

1. Gwiazda Śmierci na Kickstarterze. Skoro rząd nie zbuduje Gwiazdy Śmierci, (brytyjscy) obywatele chcą pokazać, że mogą zrobić to sami. Czy im się uda? To niestety nie jest możliwe — na razie zebrano 80 tys. funtów, potrzeba 20 mln.

2. PSL chce, żebyśmy mogli legalnie wymieniać się plikami ze znajomymi. Politycy z PSL pracują nad zmianami w prawie, które umożliwiłyby nam legalne wymienianie się plikami ze znajomymi z Sieci – np. z Facebooka.

3. Nie można wymagać nienaruszonego opakowania przy zwrocie towaru. UOKiK nałożył karę w wysokości 121 tys. zł na sklep internetowy Morele.net, który ograniczał klientom prawo do zwrotu towaru.

4. Windows 8 sprzedaje się podobnie do poprzednika. W ciągu 90 dni udało się sprzedać 60 mln licencji systemu Windows 8 - zdradził Microsoft. Znaczy to, że system sprzedaje się tak samo dobrze jak Windows 7.

5. Ile piosenek sprzedano w iTunesie? Apple twierdzi, że w sklepie iTunes sprzedano już 25 miliardów piosenek. Każdej minuty ze sklepu pobieranych jest 15 tys. utworów.

6. Raspberry Pi model A dostępny w Europie. Za równowartość 25 dolarów w Europie można już kupić Raspberry Pi model A, który zużywa jedną trzecią elektryczności pochłanianej przez model B.

7. Instagram na desktopie, ale bez możliwości dodawania zdjęć. Instagram jest już w pełni dostępny w przeglądarce na desktopie. Niestety, nie stał się w pełni usługą webową – zdjęcia wciąż można dodawać tylko z urządzeń mobilnych.

Zobacz również: Czy e-sport to sport

8. Geekowska biżuteria na walentynki. Mashable doradza, co można kupić swojej lubej (lubemu właściwie też). Wszystkie drobiazgi prezentowane w artykule można nabyć przez Etsy.

9. "Ulica Sezamkowa" parodiuje "Downton Abbey". Czyli rzecz o tym, dlaczego trudno raczyć się angielską herbatą, gdy wszystko jest do góry nogami.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów Filmy z GTA V wciąż robią niesamowite wrażenie. To prawdziwy, żyjący świat! Kontrowersyjna reklama T-Mobile - dla Czechów jesteśmy oszustami. Wstyd? Za Polaków w Internecie! Ta vlogerka znalazła genialnie prosty sposób na trolli. Kontaktuje się z ich matkami This War of Mine - przetrwać wojnę, razem. Dlaczego przywiązujemy się do bohaterów w grach? "Kultowe polskie zegarki" i ZX Spectrum powrócą. Nostalgia sprzeda wszystko Film dnia: Toy Story w rzeczywistości. Drony i zdalnie sterowane auto ratują pluszowego misia! 20 lat PlayStation. Polskie gry na konsolach Sony Którego ze znanych brodaczy chcielibyście ogolić? Zapraszamy do konkursu! Płacicie abonament? Będziecie mieć filmy i seriale TVP w Sieci za darmo FIlm dnia: Człowiek kontra maszyna - starcie kolejne. Łyżwiarz ściga się z dronem! Niewygodne dla producentów gier i gadżetów filmy mogą znikać z YouTube. Cenzura? Prawo do walki o dobre imię! Gadżet tygodnia [12] - znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Wardęga nie żyje? Nieprawda. To tylko kolejna próba wyłudzenia od Was pieniędzy Film dnia: Star Wars: The Force Awakens - tak wygląda pierwszy zwiastun... w świecie Lego! Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Widzieliśmy pierwszy zwiastun. Co wiemy o filmie? Wybieramy gadżet tygodnia [12]. Który podobał się Wam najbardziej? Błąd sklepu i gra za darmo? Bierzemy! Chytry gracz z Poznań Game Arena siedzi w każdym GTA V najlepiej pokazuje kobietę za kółkiem! Gdzie, jak i za ile? Wybieramy najlepszy sposób na kupowanie gier! Moda na "czarny piątek" dociera też do Polski. Czy we wszystkim musimy małpować Amerykę? Film dnia: Zrób to sam! Kolejka elektryczna z baterii, magnesu i miedzianego drucika