Koncepcyjna płyta główna od Asusa

asus-marine-cool-mobo

asus-marine-cool-mobo

Asus planuje, na targach CeBIT, pokazać nową płytę główną o nazwie Marine Cool, która ma być smakowitym kąskiem dla overclockerów.

Znamy niewiele szczegółów na jej temat. Producent wspomniał tylko o nowej technologii, która ma umożliwić dużo lepsze podkręcanie podzespołów komputera bez konieczności inwestowania w drogie chłodzenie. Wydaje się to całkiem sensowne. Wydamy tpszkę więcej na płytę główną, ale za to unikniemy kupowania specjalnego zestawu wiatraków czy nawet chłodzenia cieczą. A jeśli już w to zainwestujemy, to osiągniemy jeszcze lepsze wyniki.

Jest jednak mały paradoks, ponieważ Asus zdecydował się na podwójny slot SO-DIMM w zamian tradycyjnego "desktopowego" DIMM. Najbliższe dni wydają się bardzo ciekawe. Czekajmy więc na nowości w świecie elektroniki.

Źródło: Engadget

Zobacz również: Wideorecenzja: Sony Tablet P

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?