TouchCube – pierwsza na świecie dotykowa kostka rubika

Czyli połączenie tradycji z nowoczesną technologią w najlepszym wydaniu. Mieliśmy już lampę inspirowane kultową kostką. Tym razem gadżet nie tylko się świeci. Jest też w pełni funkcjonalną łamigłówką, w której naklejki zostały zastąpione przez kolorowe świecące panele dotykowe. W dalszej części tekstu znajdziecie nagranie przedstawiające zabawkę w akcji.

Wariacji na temat kostki rubika było już bardzo wiele. Tym razem jednak wydaje się, że na rynek wejdzie kolejny mocny gracz. TouchCube ma być najprawdopodobniej konkurencją dla łamigłówki Rubik 360.

W celu przesuwania pól należy manewrować palcami wzdłuż linii prostej lub kształtu litery L. Kostka, podobnie jak niektóre komórki ma wbudowany akcelerometr, dzięki czemu będzie można ją normalnie trzymać podczas układania.

Dzięki wbudowanej pamięci kostka zapamięta stan, w jakim skończyliśmy zabawę. Ciekawą opcją jest możliwość nauki jak krok po kroku rozwiązać łamigłówkę. W razie potrzeby może też sama zacząć się układać w normalnym tempie.

Niestety cena jest już mniej interesująca. Za gadżet, który ma ukazać się jesienią bieżącego roku zapłacimy 150 dolarów.

Źródło: GizmodoEngadget

Zobacz również: Pierwszy telewizor OLED Ultra HD 4K

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?