Top kinowych premier (6 - 12 lutego)
IRENEUSZ PODSOBIŃSKI • dawno temu
Tym razem postanowiłem zmienić formułę cyklu Kinowe premiery i zamiast zwykłego wymienienia poszczególnych filmów, przedstawię swój Top kinowych premier, od najciekawszych do najgorszych. Zobaczcie zatem, który z filmów (Bracia Karamazow, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, Cziłała z Beverly Hills, Italianiec, Ślubne wojny) zasługuje moim zdaniem na uwagę, a od którego lepiej trzymać się z daleka.
5. Cziłała z Beverly Hills
Mam wrażenie, że ta komedia może zostać ulubionym filmem Paris Hilton - aż dziwi bierze, że nie wystąpiła w tym czymś. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że to najgłupsza premiera w ten weekend. Disneyowi naprawdę zaczyna brakować pomysłów — nie dziwię się, że rok 2008 był dla studia nieciekawy pod względem finansowym. I ten tytuł — czy dystrybutor naprawdę uważa widzów za przygłupów, że musiał spolszczyć Chihuahua?
Zobacz również: Niedocenione gry mijającej generacji
Opis dystrybutora: Psy rasy cziłała są ulubieńcami zamożnych mieszkańców Los Angeles. Choć nieduże i często bardzo rozpieszczone, mają silny charakter i niezwykle wojownicze usposobienie. Także Chloe lubi stawiać na swoim, zwłaszcza że należy do pieskiej elity Beverly Hills; żyje w luksusie, wśród pięknych ubrań, biżuterii i perfum. Gdy jej właścicielka, Viv, kierująca firmą kosmetyczną, wyjeżdża służbowo do Europy, suczka trafia pod opiekę Rachel, siostrzenicy swojej pani. Dziewczyna wyrusza z powierzonym sobie pieskiem na wakacyjny wypad do Meksyku, ale że nie jest zbyt uważną opiekunką, Chloe ucieka z hotelu i? zostaje porwana! Pieskowi przybywają na odsiecz nowi, poznani na ulicach miasta przyjaciele, m.in. owczarek niemiecki, który był kiedyś psem policyjnym. Razem stawiają czoło przeciwnościom. A niebezpieczeństwa czyhają na każdym kroku, tym bardziej, że na diamentową obrożę Chloe dybie pewien groźny doberman. Na ratunek Chloe rusza też zakochany w niej Papi?
4. Ślubne wojny
Szkoda mi Kate Hudson, która zaczynała grać w tak dobrych filmach jak U progu sławy, a ostatnio decyduje się na coraz gorsze projekty. Nowa komedia romantyczna u boku Anne Hathaway tego nie zmieni. Już sam pomysł zasługuje na nagrodę za głupotę — żeby pożreć się o taką bzdurę trzeba mieć naprawdę nierówno pod sufitem…
Opis dystrybutora: Liv i Emma to dwie najlepsze przyjaciółki, które nigdy się nie rozstają. Wspólnie planują swoje wesela, które mają się odbyć w eleganckim hotelu Plaza w Nowym Jorku. Błąd w rezerwacji sprawia, że oba wesela muszą odbyć się w tym samym czasie, w tym samym miejscu. Żadna z przyjaciółek nie chce ustąpić, wybucha więc ślubna wojna na śmierć i życie…
3. Bracia Karamazow
Nie jestem fanem czeskiego kina, nie rusza mnie nazwisko Petra Zelenki, więc i ta produkcja nie robi na mnie szczególnego wrażenia. Wiem jednak, że reżyser cieszy się poważaniem, dlatego skandalem byłoby nie przyznać mu lepszego miejsca od powyższych komedyjek.
Opis dystrybutora: Czescy aktorzy z teatru Dejvickie Divadlo przyjeżdżają do Nowej Huty, by wziąć udział w festiwalu teatralnym. Mają wystawić Braci Karamazow w reżyserii Lukasza Hlavicy na podstawie ostatniej powieści Fiodora Dostojewskiego. Tekst o ojcobójstwie i odwiecznych ludzkich pytaniach: o naturę Boga i zła, w sztuce pobrzmiewa z siłą znaną z pierwowzoru. Deklamowany w przestrzeni nowohuckiego kombinatu, miejsca, które miało symbolizować w socjalizmie ?nowy, wspaniały świat?, w którym nie ma przestrzeni dla Boga, zyskuje dodatkową głębię.
2. Italianiec
Nic wcześniej o tym filmie nie słyszałem, dopóki dzisiaj nie zobaczyłem zwiastun. I zostałem poruszony… Rosyjska produkcja zapowiada się na wzruszający dramat o 6-letnim dziecku. A na deser fantastyczna rola małego Kolyi Spiridonova.
Opis dystrybutora: Pewien przypadek sprawia jednak, że chłopiec wybiera zupełnie inną drogę. Budzą się w nim nieznane dotąd tęsknoty i marzenia, których nie pokona ani strach, ani przeciwności losu. Wania postanawia odnaleźć swoją prawdziwą matkę. Wyrusza więc w niezwykłą i pełną przygód podróż… do głębi serca.
1. Ciekawy przypadek Benjamina Buttona
Mistrz Fincher powraca. Bez wątpienia jest to najciekawsza premiera tego weekendu, ale zarazem najbardziej się jej obawiam. Oczekiwania co do filmu urosły spore, a i ten reżyser nie bardzo pasuje mi do tematyki romantycznej. Nie można mu jednak odmówić chęci eksperymentowania z różnymi gatunkami i z tego powodu z wielką chęcią dam tej produkcji szansę.
Opis dystrybutora: Opis dystrybutora: Urodziłem się w okolicznościach niezwykłych.? — i tak też zaczyna się Benjamin Button, adaptacja klasycznej noweli F. Scotta Fitzgeralda z lat dwudziestych XX wieku o człowieku, który przychodzi na świat jako osiemdziesięciolatek i stopniowo młodnieje. O człowieku, który — podobnie jak my wszyscy — nie potrafi zatrzymać upływu czasu. Jego osobistą historię, osadzoną w Nowym Orleanie, śledzimy od końca I Wojny Światowej w 1918 roku aż po XXI wiek, przeżywając jego los równie niezwykły, jak bywa los każdego człowieka.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze