Jak zhackować amerykański znak drogowy?

W internecie często można natknąć się na zdjęcia przedstawiające nietypowe napisy na amerykańskich znakach drogowych. Zdarzają się fotomontaże, jednak okazuje się, że zmienienie takiego znaku wcale nie jest trudne.

Jeżeli akurat jesteście w USA i chcecie się oświadczyć w nietypowy sposób lub ostrzec innych przed nadciągającą falą zombie to zainteresują was informacje zawarte w tym tekście.

Panele kontrolne znaków znajdują się w zamkniętych (teoretycznie), skrzynkach. Tak naprawdę najczęściej są one otwarte. Ok, ale co z hasłem zabezpieczającym? Przeważnie wystarczy wpisać „DOTS”, czyli standardowo używane hasło. Jeżeli jednak ktoś już wcześniej je zmienił to przytrzymując „ctrl” + „shift” podczas wpisywania „DIPY” przywrócimy ustawienia fabryczne.

Jak widać zabezpieczenia amerykanów nie należą do najlepszych choć do Japończyków nadal trochę im brakuje.

Oczywiście wszystkie informacje zawarte w tym tekście zostały umieszczone jedynie w celach naukowych. Przestrzegamy przed zajmowaniem się nielegalnymi czynnościami takimi jak zmienianie znaków na własną rękę, robienie im zdjęć i zamieszczanie ich w internecie.

Źródło: I-Hacked

Zobacz również: Test: Hero GoPro

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?