Absolute Towers - najpiękniejsze budynki na świecie (?) ukończone

Na pierwszy rzut oka Absolute Towers wyglądają bardzo dziwnie (stąd znak zapytania w tytule), ale po pewnym czasie ich piękno staje się wyjątkowo oczywiste. Niesamowita i wyjątkowo trudna w realizacji architektura jest hołdem dla natury i protestem przeciwko nudnemu, kwadratowemu światu wielkich urbanistycznych tworów.

Obiegowe opinie o Kanadzie są dość zgodne — to strasznie nudny kraj. Życie toczy się wyjątkowo spokojnie, nie ma konfliktów, a po ulicach biegają łosie. Dziś jednak uwaga powinna się skupić na stosunkowo dużym i nowoczesnym mieście Mississauga w Ontario, gdzie zakończono budowę potencjalnie najładniejszych budynków na świecie.

Absolute Towers to projekt firmy architektonicznej MAD i jednocześnie owoc konkursu wygranego przez tą firmę w 2006 r. Koncepcja była bardzo prosta — stworzyć organiczną architekturę dla budynków mieszkalnych, która będzie zaprzeczeniem utartych schematów i stanie się wyjątkowym punktem w pejzażu miasta. Jednocześnie projekt miał być delikatny i niepretensjonalny, co prawie nigdy nie jest wyznacznikiem podczas budowli mieszkalnych wysokościowców.

Efektem starań architektów i prawie 6 lat prac firm budowlanych jest kompleks mieszkaniowy składający się z dwóch wież o "krętych" profilach. Niższa wieża ma 150 m wysokości, a wyższa 170 m. Na każdym z pięter znajduje się średnio 6 mieszkań o różnej wielkości i standardzie. Wszystkie mieszkania łączy jeden, niesamowity element - balkony. A właściwie tarasy widokowe z przepiękną panoramą na Toronto i okolice. Wyzwanie jakiemu stawili czoła projektanci było ogromne. Praktycznie każde piętro było projektowane od zera, a sam szkielet wież był według wielu niemożliwy do realizacji. A jednak się udało. Wedle informacji na stronie dewelopera wciąż można kupić tam własny kąt, tylko ceny prawdopodobnie mało przystępne…

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Acer Aspire S3

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie! Xbox One wykorzysta fitnessowe opaski? Strach się bać - Microsoft chce wiedzieć o nas za dużo! Do czego potrzebny jest Kickstarter? Żeby giganci mieli skąd brać pomysły Najlepsze myszy do gier – propozycje prezentowe na każdą kieszeń [zestawienie] Z naszych gadżetów znikną dziwne znaczki i napisy. E-Label to dowód na to, że rządzi nami biurokracja!