5 najlepszych narzędzi do robienia backupów

Dane gromadzone przez nas na dyskach twardych mogą w łatwy sposób przepaść. Ryzyko utraty danych można zminimalizować, regularnie wykonując kopie zapasowe. Dzięki nim w razie zaistnienia awaryjnej sytuacji istnieje spore prawdopodobieństwo na odzyskanie istotnych dla nas plików, dokumentów, czy multimediów. Jakie programy są najlepsze do wykonywania kopii zapasowych?

MozyHome

MozyHome w przeciwieństwie do wielu innych aplikacji pozwala na wykonanie backupu i zapisanie go na serwerze, dzięki czemu mamy niemal stuprocentową pewność, że w razie uszkodzenia dysku i tak będziemi mogli odzyskać nasze pliki. Jak widać, jest to znacznie lepsza propozycja niż standardowy mechanizm tworzenia kopii zapasowych w Windowsie (który swoją drogą kilkukrotnie mnie zawiódł). W zależności od tego, jakie mamy potrzeby możemy skorzystać z płatnej wersji (60 dolarów za nieograniczoną przestrzeń), lub z darmowej, gdzie dostępne są tylko 2GB. Sama aplikacja pozwala na podstawową konfigurację, taka jak regulacja zależności - szybsze wykonanie kopii zapasowej, czy sprawniej działający komputer.

Cobian Backup

Cobian Backup jest darmowym narzędziem pozwalający na stworzenie kopii zapasowej zdalnie (umieszczając pliki na zewnętrznym serwerze przy użyciu protokołu FTP), lub też lokalnie (ale w tym wypadku zalecane jest nagranie jej np. na nośnik DVD). Mimo tego, że program jest darmowy, oferuje szereg opcji dostępnych za opłatą w przypadku innych podobnych aplikacji. Możliwe jest ustawienie poziomów backupów — czy ma on być pełny, czy zawierać wyłącznie krytyczne dla nas pliki. Naprawdę bardzo przydatna i ?pożywna? aplikacja.

[b]SyncBack

Źródło: [url=http://images.macnn.com/macnn/news/0802/28-mozy-select2-in2.jpg]MacNN • GratilogArsTechnicaInfoPacketsServisConnectLifeHacker

Zobacz również: Wideorecenzja: Sony Tablet P

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?