Bluetooth ZX Spectrum. Kultowy sprzęt powraca jako... bezprzewodowa klawiatura

Parafrazując znane powiedzenie – stare nie musi być wrogiem nowego. Legendarne urządzenie może polubić się z dzisiejszą technologią.

No dobra, w tym przypadku chodzi jedynie o wygląd legendarnego sprzętu. Bluetooth ZX Spectrum jest niczym innym jak bezprzewodową klawiaturą do tabletów i telefonów.

Rozczarowani? No cóż, przynajmniej urządzenie wygląda tak, jak leciwy już komputer, więc pamiętający „stare, dobre czasy” będą mogli uronić łezkę korzystając z nowoczesnego tabletu.

W planach są też „kultowe” gry, które zrobią użytek z bezprzewodowej klawiatury i wykorzystają sterowanie jak za dawnych lat.

Tylko czy 40 funtów za przywrócenie wspomnień to uczciwa cena? Przekonamy się gdy Bluetooth ZX Spectrum zostanie ufundowany na Kickstarterze. Póki co zbiórka idzie tak sobie i to wymarzonych 60 tysięcy funtów trochę jeszcze brakuje. Ale czasu jest sporo, bo ponad 20 dni.

Zobacz również: Gadżetovlog o reality TV

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Star Trek obnażony! Szukamy logiki w nowych filmach science-fiction Dla odważnych: najdziwniejsze gadżety erotyczne na świecie Orgazmem w histerię, czyli krótka historia wibratora Chcesz darmowej reklamy w Sieci? Żartuj! Postanowienia noworoczne: nie zachowuj szczęścia dla siebie, dziel się nim z innymi! 10 rewelacyjnych gier, które chyba już nigdy się nie ukażą Wpadka u Samsunga! Znany reżyser ucieka ze sceny Sprzedaj mi swoją biedę [Gadżetomaniak w podróży] Komentarze pod produktami można skasować. I tak nie są nam potrzebne Naj 2013: gadżety, odkrycia, memy, książki, filmy i seriale oraz porażki Nie pamiętasz, ile wypiłeś? Shot Time ci przypomni "Ściągnij moją twórczość nielegalnie, pozwalam!". Darmowy i głupi sposób na promocję Fascynujący, symetryczny film. Można go oglądać od końca! Najlepszy film SF, jaki widziałem w tym roku Oszołomiony Sub-Zero. Oto katastrofalne skutki zaniechania fatality! Kultowe gadżety sprzed ponad pół wieku: Syrena, radio Szarotka, skuter Osa i inne Czy e-sport to sport? Najlepszy kalendarz na 2014 rok. Tylko dla dorosłych, choć bez gołych babek Takahiro Jyumonji – tak tańczy szybkonogi Japończyk. Poziom Azjata Drang nach osten [Gadżetomaniak w podróży] Dlaczego kobieta to zło wcielone (na przykładzie Smerfetki) Gry z cyfrowej dystrybucji coraz częściej znikają z wirtualnych półek. Wracamy do pudełek? Wyglada jak Superman! Niesamowity film pokazuje swobodny lot pod chmurami