Koniec problemów z backupem – DriveImage XML

Robienie kopii bezpieczeństwa (backupu) jest ważne. Koniec i kropka. Jeśli jeszcze nie robiliście żadnej, to koniecznie ją zróbcie. Najwygodniejszą formą nie jest wcale kopiowanie na dysk zewnętrzny swoich plików, a wykonanie obrazu swoich dysków — zachowujemy wtedy wszystkie dane, ustawienia czy programy. Jest sporo komercyjnych narzędzi do tego przeznaczonych, jest i narzędzie w Windows Vista o nazwie „Pełna kopia zapasowa i przywracanie" - ale nie jest dostępne w tych najbardziej popularnych wersjach Vista Home Premium i Basic. Na szczęście jest darmowy DriveImage XML.

DriveImage XML jest darmowy do domowego i niekomercyjnego użytku. Za jego pomocą można zrobić obraz dysków komputera, potem przywracać go w całości na ten sam lub inny dysk. Jedną z opcji jest także kopiowanie bezpośrednie dysków. Jedna z bardziej przydatnych opcji jest przeglądanie zawartości obrazów dysków, dzięki czemu możemy „wyłuskać" z takiego obrazu pojedynczy plik, bez potrzeby przywracania całego dysku.

Jedna uwaga dla tych, którzy będą korzystać z zewnętrznych dysków w formacie FAT32 — jako, że takie dyski nie obsługują plików większych niż 4GB, to musicie zaznaczyć opcję „Split large files". DriveImage XML podzieli wtedy obraz na pliki o wielkości mieszczącej się na pojedynczej płycie CD. Optymalnie jest także nakazać kompresować pliki (opcję Compression ustawić na Fast) oraz wykorzystać funkcję VSS zaznaczając „Try Volume Shadow Services" (pozwala na kopiowanie całych dysków w tle, jest to usługa w systamach XP oraz Vista).

Pobierz program DriveImage XML

Źródło: Runme Software

Zobacz również: Czy e-sport to sport

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Nazistowska czekolada. Prawie jak jajko niespodzianka Wahadłowiec Buran. Rdzewiejące resztki radzieckiego programu promów kosmicznych Pierwsza gra na peceta powstała w ciągu jednej nocy. Napisał ją Bill Gates - zobacz, jak wyglądała 10 najdroższych samolotów i śmigłowców wojskowych świata Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów A niby dlaczego w cyfrowej dystrybucji ma być taniej? Płacimy za luksus, jakim jest czas! Chłopcy malowani. Dlaczego gry usiłują nam wmówić, że wojna to przygoda? Następne konsole będą modułowe. I to nie jest przyjemny scenariusz! Filmy z GTA V wciąż robią niesamowite wrażenie. To prawdziwy, żyjący świat! Kontrowersyjna reklama T-Mobile - dla Czechów jesteśmy oszustami. Wstyd? Za Polaków w Internecie! Ta vlogerka znalazła genialnie prosty sposób na trolli. Kontaktuje się z ich matkami This War of Mine - przetrwać wojnę, razem. Dlaczego przywiązujemy się do bohaterów w grach? "Kultowe polskie zegarki" i ZX Spectrum powrócą. Nostalgia sprzeda wszystko Film dnia: Toy Story w rzeczywistości. Drony i zdalnie sterowane auto ratują pluszowego misia! 20 lat PlayStation. Polskie gry na konsolach Sony Którego ze znanych brodaczy chcielibyście ogolić? Zapraszamy do konkursu! Płacicie abonament? Będziecie mieć filmy i seriale TVP w Sieci za darmo FIlm dnia: Człowiek kontra maszyna - starcie kolejne. Łyżwiarz ściga się z dronem! Niewygodne dla producentów gier i gadżetów filmy mogą znikać z YouTube. Cenzura? Prawo do walki o dobre imię! Gadżet tygodnia [12] - znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Wardęga nie żyje? Nieprawda. To tylko kolejna próba wyłudzenia od Was pieniędzy Film dnia: Star Wars: The Force Awakens - tak wygląda pierwszy zwiastun... w świecie Lego!