Przeszukiwanie Internetu to ćwiczenia dla mózgu

brain

brain

Grupa naukowców z UCLA (University of California Los Angeles) przeprowadziła badania, z których wynika, że osoby często korzystające z internetu mają sprawniejsze mózgi.

Badaniom poddano 24 ochotników w wieku od 55 do 76 lat. Podzielono ich na dwie grupy, jedna posiadała doświadczenie w pracy z Internetem, druga nie. Obie grupy były podobne pod względem wieku, płci oraz wykształcenia ich członków.

Pracę ich mózgów monitorowano podczas czytania oraz przeglądania internetu. Okazuje się, że czytanie książek zdecydowanie mniej stymuluje mózg niż wyszukiwanie informacji w internecie. Jednak wzmożoną aktywność stwierdzono tylko u osób posiadających doświadczenie w posługiwaniu się internetem. Na tej podstawie można wysnuć przypuszczenie, że korzystanie z internetu stymuluje działanie mózgu.

Były to pierwsze badania pracy mózgu podczas korzystania z internetu. Wraz z upływem czasu szare komórki obumierają, a mózg staje się mniej sprawny, ten proces można jednak spowolnić. Odkrycie naukowców z UCLA może okazać się ważne dla każdego, kto chce utrzymać swój umysł w dobrej formie.

Źródło: cnn

Zobacz również: Gadżetovlog o reality TV

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Nazistowska czekolada. Prawie jak jajko niespodzianka Wahadłowiec Buran. Rdzewiejące resztki radzieckiego programu promów kosmicznych Pierwsza gra na peceta powstała w ciągu jednej nocy. Napisał ją Bill Gates - zobacz, jak wyglądała 10 najdroższych samolotów i śmigłowców wojskowych świata Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów A niby dlaczego w cyfrowej dystrybucji ma być taniej? Płacimy za luksus, jakim jest czas! Chłopcy malowani. Dlaczego gry usiłują nam wmówić, że wojna to przygoda? Następne konsole będą modułowe. I to nie jest przyjemny scenariusz! Filmy z GTA V wciąż robią niesamowite wrażenie. To prawdziwy, żyjący świat! Kontrowersyjna reklama T-Mobile - dla Czechów jesteśmy oszustami. Wstyd? Za Polaków w Internecie! Ta vlogerka znalazła genialnie prosty sposób na trolli. Kontaktuje się z ich matkami This War of Mine - przetrwać wojnę, razem. Dlaczego przywiązujemy się do bohaterów w grach? "Kultowe polskie zegarki" i ZX Spectrum powrócą. Nostalgia sprzeda wszystko Film dnia: Toy Story w rzeczywistości. Drony i zdalnie sterowane auto ratują pluszowego misia! 20 lat PlayStation. Polskie gry na konsolach Sony Którego ze znanych brodaczy chcielibyście ogolić? Zapraszamy do konkursu! Płacicie abonament? Będziecie mieć filmy i seriale TVP w Sieci za darmo FIlm dnia: Człowiek kontra maszyna - starcie kolejne. Łyżwiarz ściga się z dronem! Niewygodne dla producentów gier i gadżetów filmy mogą znikać z YouTube. Cenzura? Prawo do walki o dobre imię! Gadżet tygodnia [12] - znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Wardęga nie żyje? Nieprawda. To tylko kolejna próba wyłudzenia od Was pieniędzy Film dnia: Star Wars: The Force Awakens - tak wygląda pierwszy zwiastun... w świecie Lego!