Północnokoreański Hotel Zagłady ujawnia tajemnicę: to wielka, betonowa wydmuszka

Ryugyong Hotel (Fot. NKNews.org)

Ryugyong Hotel (Fot. NKNews.org)

Gdy w kwietniu wspominałem, że w Korei Północnej trwają prace wykończeniowe przy budynku, znanym jako Ryugyong Hotel albo Hotel Zagłady, lśniąca elewacja budynku robiła niezłe wrażenie. Po kilku miesiącach w Sieci po raz pierwszy pojawiły się zdjęcia, pokazujące jego wnętrze.

Górujący nad Pjongjangiem budynek, przywodzący nieco na myśl monumentalne świątynie Majów, to relikt poprzedniego wieku. Budowę rozpoczęto jeszcze w 1987 roku, a w 1992 roku przerwano ją z braku środków.

Najciekawsze urządzenia i przedmioty, które możesz sobie wydrukować

Od tamtego czasu w Korei Północnej wiele się zmieniło – zmarło dwóch kolejnych przywódców, a następny władca z dynastii Kimów, Kim Dzong Un, postanowił w końcu zrobić coś z najbardziej chyba charakterystycznym budynkiem swojego kraju.

Hotel Zagłady, gdyby został ukończony zgodnie z planem, byłby pierwszym wieżowcem poza Stanami Zjednoczonymi, który przekroczyłby wysokość 300 metrów. Budynek o kubaturze trzykrotnie większej od warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki liczy 105 pięter i 330 metrów wysokości.

Dzięki trwającej od 2008 roku współpracy z egipską firmą Orascom Group ruina przestała straszyć, a lśniąca elewacja zaczęła prezentować się bardzo okazale. Mimo tego przedstawiciele Orascom twierdzili, że bieżącym celem jest nie wykończenie budynku, ale nadanie mu mniej odstraszającego wyglądu (w tym artykule znajdziecie więcej informacji na temat Ryugyong Hotel).

Amerykańska armia ostrzega: PowerPoint ogłupia!

Wydaje się, że cel ten został osiągnięty. A jak wygląda wnętrze wielkiej budowli? Do niedawna było to zagadką, ale w Sieci pojawiły się pierwsze fotografie pokazujące Hotel Zagłady od środka.

Zobacz również: Niesamowity telewizor Samsunga: 110 cali, UHD

Ryugyong Hotel (Fot. NKNews.org)
Ryugyong Hotel (Fot. NKNews.org)
Ryugyong Hotel (Fot. NKNews.org)
Ryugyong Hotel (Fot. NKNews.org)
Widoku na Pjongjang nie przesłaniają żadne inne, wysokie budynki (Fot. NKNews.org)

Źródło: Business InsiderNK News

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie! Xbox One wykorzysta fitnessowe opaski? Strach się bać - Microsoft chce wiedzieć o nas za dużo! Do czego potrzebny jest Kickstarter? Żeby giganci mieli skąd brać pomysły Najlepsze myszy do gier – propozycje prezentowe na każdą kieszeń [zestawienie]