Google Translate wspiera 11 kolejnych języków

Google Translate funkcjonuje już od jakiegoś czasu i przyciągnął użytkowników oferując im lepsze tłumaczenia niż tradycyjne "tłumacze internetowe". Wszystko za sprawą zastosowania mechanizmu, który tłumaczy największe możliwe części zdania. Google dodało ostatnio 11 kolejnych języków.

Nowe języki to: kataloński, filipiński, hebrajski, indonezyjski, łotewski, litewski, serbski, słowacki, słoweński, ukraiński, wietnamski. Teraz Google Translate pozwala na tłumaczenia w 35 różnych językach.

Mimo wszystko, tłumaczenia są dalekie od idealnych. Winne temu jest to, że w większości wypadków (np. tłumaczenie z języka indonezyjskiego na wietnamski) wiąże się z przetłumaczeniem najpierw z indonezyjskiego na angielski, a dopiero z angielskiego przeprowadzane jest tłumaczenie na wietnamski. Dlatego najlepsze rezultaty w tłumaczeniu uzyskiwane są wtedy, gdy jednym z języków (z którego, lub na który tłumaczymy) jest angielski.

Źródło: GoogleSystem

Zobacz również: Gadżetovlog o gadżetach

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Nazistowska czekolada. Prawie jak jajko niespodzianka Wahadłowiec Buran. Rdzewiejące resztki radzieckiego programu promów kosmicznych Pierwsza gra na peceta powstała w ciągu jednej nocy. Napisał ją Bill Gates - zobacz, jak wyglądała 10 najdroższych samolotów i śmigłowców wojskowych świata Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów A niby dlaczego w cyfrowej dystrybucji ma być taniej? Płacimy za luksus, jakim jest czas! Chłopcy malowani. Dlaczego gry usiłują nam wmówić, że wojna to przygoda? Następne konsole będą modułowe. I to nie jest przyjemny scenariusz! Filmy z GTA V wciąż robią niesamowite wrażenie. To prawdziwy, żyjący świat! Kontrowersyjna reklama T-Mobile - dla Czechów jesteśmy oszustami. Wstyd? Za Polaków w Internecie! Ta vlogerka znalazła genialnie prosty sposób na trolli. Kontaktuje się z ich matkami This War of Mine - przetrwać wojnę, razem. Dlaczego przywiązujemy się do bohaterów w grach? "Kultowe polskie zegarki" i ZX Spectrum powrócą. Nostalgia sprzeda wszystko Film dnia: Toy Story w rzeczywistości. Drony i zdalnie sterowane auto ratują pluszowego misia! 20 lat PlayStation. Polskie gry na konsolach Sony Którego ze znanych brodaczy chcielibyście ogolić? Zapraszamy do konkursu! Płacicie abonament? Będziecie mieć filmy i seriale TVP w Sieci za darmo FIlm dnia: Człowiek kontra maszyna - starcie kolejne. Łyżwiarz ściga się z dronem! Niewygodne dla producentów gier i gadżetów filmy mogą znikać z YouTube. Cenzura? Prawo do walki o dobre imię! Gadżet tygodnia [12] - znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Wardęga nie żyje? Nieprawda. To tylko kolejna próba wyłudzenia od Was pieniędzy Film dnia: Star Wars: The Force Awakens - tak wygląda pierwszy zwiastun... w świecie Lego!