W skrócie: Antykomor skazany, liczba Bacona w Google'u, co Facebook sądzi o Polakach

W skrócie: Antykomor skazany, liczba Bacona w Google'u, co Facebook sądzi o Polakach

Fot. Antykomor.pl
Fot. Antykomor.pl
Marta Wawrzyn
14.09.2012 19:00

Na jaką karę skazany został twórca serwisu Antykomor.pl? Jak Facebook postrzega Polaków? Jakie są najdziwniejsze akcesoria do iPada i iPhone'a? Co to jest liczba Bacona? Co można zbudować w osiem miesięcy z klocków K'nex? To wszystko i jeszcze więcej podajemy dziś w skrócie.

Na jaką karę skazany został twórca serwisu Antykomor.pl? Jak Facebook postrzega Polaków? Jakie są najdziwniejsze akcesoria do iPada i iPhone'a? Co to jest liczba Bacona? Co można zbudować w osiem miesięcy z klocków K'nex? To wszystko i jeszcze więcej podajemy dziś w skrócie.

  1. Antykomor skazany na prace społeczne. Twórca prześmiewczej strony Antykomor.pl (na której znajdowała się m.in. gra polegająca na strzelaniu do wizerunku prezydenta Komorowskiego) nie pójdzie do więzienia, ale to nie znaczy, że sąd stanął po jego stronie. Robert Frycz otrzymał karę roku i trzech miesięcy ograniczenia wolności za znieważenie prezydenta i fałszowanie dokumentów. W tym czasie będzie musiał wykonywać prace społeczne w wymiarze 40 godzin miesięcznie. Co sądzicie o tym wyroku?
  1. Jak Facebook postrzega Polaków? Antyweb prezentuje interaktywną mapę świata według Facebooka, która pozwala poznać relacje podziędzy narodami. Okazuje się, że Polacy najczęściej kontaktują się z mieszkańcami takich krajów, jak Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy, Holandia i Norwegia. Główny powód to imigracja zarobkowa do tych krajów. Innymi słowy, dla Facebooka Polacy to naród, który jeździ za granicę za pracą.
  1. Działające gadżety z chleba. Ciekawe gadżety wykonuje artystka Debbi Nitsan z Izraela. Cała zabawa polega na usunięciu obudowy danego produktu elektronicznego i zastąpieniu jej chlebem. "Upieczone" w ten sposób urządzenia (zegary, odbiorniki radiowe itd.) wciąż działają, a przy tym wyglądają niekonwencjonalnie. Pytanie, co się dzieje, kiedy chleb zaczyna robić się nieświeży.
Obraz
  1. "Zakazane imperium" odkodowane w HBO GO. HBO Polska w ramach promocji swoich usług HBO GO i HBO OD zdecydowała się udostępnić bezpłatnie premierowy odcinek 3. sezonu "Zakazanego imperium". Będzie on dostępny na wymienionych platformach od 18 września. W telewizji odcinek będzie można zobaczyć dzień wcześniej, 17 września (czyli dzień po premierze amerykańskiej). Wszystko fajnie, szkoda tylko, że HBO GO wciąż jest dostępne jedynie dla tych, którzy już mają kablówkę, a w niej HBO. Zrezygnowanie z tego kuriozum byłoby moim zdaniem skuteczniejszą formą promocji HBO GO niż wrzucanie raz na jakiś czas jednego darmowego odcinka dla wszystkich.
  1. Google pozwala sprawdzić liczbę Bacona. Ciekawy Easter Egg w Google'u: wyszukiwarka pozwala teraz sprawdzić liczbę Bacona, czyli stopień oddalenia danego aktora od Kevina Bacona. Jak to się robi? W wyszukiwarkę Google.com (w Google.pl to nie działa) wpisujemy "Bacon number", a następnie imię i nazwisko osoby, której stopień oddalenia od Bacona chcemy poznać. Działa także w przypadku polskich aktorów!
  1. Niesamowita maszyna z klocków K'nex. Praktycznego zastosowania nie ma to żadnego, ale trudno nie czuć podziwu dla człowieka, który spędził osiem miesięcy, konstruując to dzieło. Via Geekosystem.

Clockwork - K'nex Ball Machine

  1. Pinterest dla kobiet, Instagram dla dorosłej młodzieży. Mashable prezentuje kolejne badanie, dotyczącego użytkowników serwisów społecznościowych. Wynika z niego, że przypinaniem i oglądaniem ładnych rzeczy w Pintereście zainteresowane są głównie panie, z kolei wśród użytkowników Instagramu największa jest grupa osób w wieku 18-29 lat.
  1. Najdziwniejsze akcesoria do produktów Apple'a. Business Insider pokazuje najdziwniejsze akcesoria do iPada, iPhone'a i innych produktów firmy Apple od Hammachera Schlemmera. Na przykład taki oto ceramiczny wzmacniacz akustyczny do iPhone'a za jedyne 499 dolarów.
Obraz
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)