Szkolny lans w latach 90. Jakie gadżety były wtedy na topie?

Ten artykuł ma 3 strony:

Nokia z wężem i Tamagotchi

Pierwsze komórki wśród znajomych pojawiły się dopiero, kiedy byliśmy w liceum, pod koniec lat 90. Moja kosztowała majątek i była gigantyczna. Na szczęście nie miała już tej okropnej antenki, z którą wstyd było wtedy się pokazać. Była to oczywiście Nokia, z kultowym wężem, budzikiem i kalkulatorem. Wcześniej posiadałam pager, kompletnie bezużyteczną zabawkę (no chyba że jesteś chirurgiem z filmu), którą wygrałam w konkursie i na którą bardzo rzadko zdarzało mi się otrzymywać wiadomości.

Oprócz pierwszych komórek pod koniec lat 90. szkolne przerwy opanowała jeszcze inna zabawka. Niepozorne, kolorowe elektroniczne jajko Tamagotchi z Japonii, które zawierało wirtualne zwierzątko. Trzeba było je karmić i po nim sprzątać, kiedy tylko tego od właściciela zażyczyło. Czyli zwykle w środku lekcji.

Tamagotchi (Fot. Flickr/ The Pink Princess/Lic. CC by)

Pewnie nie udało mi się wymienić nawet połowy gadżetów, które ukształtowały dzieci i młodzież z lat 90., dlatego zachęcam Was oczywiście do uzupełniania listy. Co jeszcze pamiętacie, za czym tęsknicie, co byście chcieli, żeby lubiły Wasze dzieci?

Zobacz również: Gadżetomania TV: Czy wiesz że... komputerowy bug

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Nauka:

Tragedie w przestworzach - ataki na samoloty cywilne. Znacznie więcej niż podają media! 9 najgroźniejszych epidemii w historii ludzkości. Ebola i zika wypadają przy nich niewinnie Jak parzy meduza? Ten film wyjaśnia, dlaczego spotkanie z parzydełkami tak bardzo boli Juliusz Verne - trafione i nietrafione przepowiednie kultowego pisarza Artyleria bez prochu. Machiny wojenne z dawnych wieków Wynalazki Leonarda da Vinci. Nad czym pracował renesansowy geniusz? Stare i nowe stacje orbitalne. Co krąży nad naszymi głowami? Zobacz świat tak, jak widzi twój pupil. Spójrz okiem kota, psa i... ptaka Algorytm jest bogiem Układ QWERTY i szybkie pisanie. Długa historia technologicznego mitu Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano 23 pechowców, których zabiły ich własne wynalazki Najbardziej niedoceniane czołgi II wojny światowej 10 niesamowitych faktów na temat piersi Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 3]. III Rzesza Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 1]. Związek Radziecki 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej Stalowe monstra. Najdziwniejsze czołgi z pionierskiego okresu rozwoju broni pancernej 9 najkrwawszych dyktatorów XX wieku. Nie tylko Hitler i Stalin! Największe bombowce strategiczne II wojny światowej Ludzkie oko może zobaczyć niewidzialną podczerwień. Jak to możliwe? Pas Van Allena: odkryto niewidzialną tarczę, która chroni Ziemię przed promieniowaniem Szalone wynalazki przyszłości. Wybieramy najlepiej zapowiadającą się innowację