"Zagubione" paczki wystawiane na aukcjach

Poczta Polska
Poczta Polska
K Falernowa
06.08.2008 10:00

Urząd Kontroli Elektronicznej już od dłuższego czasu zwraca Poczcie Polskiej uwagę, że do obsługi przesyłek zatrudnia osoby nieprzygotowane do pracy z cudzym mieniem. Upomina od prawie dwóch lat - bez efektów: paczki, a raczej ich cenna zawartość, także z aukcji internetowych, nadal giną. A że nic w przyrodzie nie ginie definitywnie - pojawiają się z powrotem, również na aukcjach internetowych.

Patryk Tryzubiak z serwisu aukcyjnego Allegro.pl potwierdza, że sytuacje, kiedy nadawca przesyłkę nadał i ma na to potwierdzenie, a paczka nie dotarła, są często sygnalizowane przez użytkowników. Na porządku dziennym są też przesyłki, które odbiorca dostaje oklejone białą plastikową taśmą z adnotacją "przesyłka nadeszła uszkodzona" - przeważnie są przecięte na krawędzi.

A co się dzieje z zawartością?

Jak relacjonuje Gazeta.pl, jedna z użytkowniczek serwisu opisała wysoce irytującą dla niej sytuację na forum: Właśnie przeżyłam szok!!! Na Allegro pojawiły się staniki, które kiedyś zamówiłam w Brastopie i do mnie nie doszły, a także stanik, który kupiłam na giełdzie od Brytyjki. Poznać towar było łatwo, bo staniki były unikalne.

Cóż, najłatwiej "trefny" towar zbywać ponownie na aukcjach. Ciekawe, swoją drogą, jak często kradzione przez pracowników PP przesyłki zostają skradzione ponownie, przez kolejnych...?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)