Mini desktop Acer Aspire X1200 z wyjściem HDMI i mnóstwem portów USB

Dopiero co pisałem, że desktopy w odwrocie, ale ta wiadomość chyba nie dotarła do Acera. Tajwański producent przedstawił bowiem trzy najnowsze modele mini-desktopów, oznaczonych wspólnym symbolem X1200.

Może odwrót to faktycznie zbyt mocne słowo, ale w Stanach już od dwóch lat sprzedaje się więcej komputerów przenośnych niż stacjonarnych, a w tym roku ten trend ma dotrzeć do Polski. Natomiast na desktopy zapotrzebowanie będzie zawsze, przynajmniej wśród graczy i zapaleńców od komputerowego tuningu.

Acer Aspire X1200 jest mały (26,5 x 9,9 x 31,5 cm), podobnie jak Dell mini i ciut większy od Asusa Eee Box, ale w tej niewielkiej obudowie zmieszczono całkiem przyzwoite wnętrze. Procesor AMD Athlon X2 Dual Core, 4 GB pamięci, dyski twarde w zależności od modelu od 320 GB do 500 GB SATA II i zintegrowana grafika GeForce 8200 — tu akurat trochę oszczędzili, do takiego procka i takiej ilości RAM pasowałoby dodać coś lepszego. Na szczęście można to zmienić, wykorzystując jeden z dwóch slotów PCI Express (x1 i x16). Do tego złącze HDMI, aż 9 portów USB (5 z przodu), FireWire i czytnik kart pamięci.

Nowy Aspire X1200, razem z Vistą Premium, jest dostępny za cenę od 449 do 699 dolarów za wersję z 22-calowym monitorem.

[Źródło i fot.: Gizmodo]

Zobacz również: Gadżet tygodnia: Parrot AR Dron

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?