Kuferki ze znaków drogowych

Recykling należałoby wpisać do rejestru sztuk nowoczesnych. A na uczelniach powinien być wykładany przedmiot: „Estetyka recyklingu”. Kuferki, które widzicie na zdjęciu zrobiono ze starych znaków drogowych.

Recykling ma do siebie to, że przy odrobinie pomysłowości daje się zrobić coś z niczego. (No, prawie z niczego, bo bazą zawsze coś jest. Zazwyczaj to, co większość przedstawicieli naszego gatunku uznałaby za niepotrzebny śmieć.)

Skoro można robić spinki do mankietów z klawiszy dawnych maszyn do pisania, albo fantastyczne szklane naczynia ze szkła pochodzącego z szyb samochodowych, to dlaczego nie wykorzystać znaków drogowych? Metalowe blaty są interesujące same w sobie – na dodatek każdy niesie inną informację. Albo ostrzeżenie, albo zakaz, albo nakaz.
Przenosząc to na kuferki: można by rozpowszechnić trend typu: „Właściciela poznasz po kuferku”. Na przykład: apodyktyczni noszą modele z nakazami, konserwatyści lubują się w zakazach, itp.

Swoją drogą: kuferki ze zdjęcia są naprawdę szykowne. I trwałe – prawie jak sejfy. Można by rzec: antywłamaniowe. Bo złodziej nie ma szans, by taką torebkę przeciąć zwykłym nożem. Najszybciej mógłby się dobrać do zawartości kuferka, gdyby użył… spawarki. Stylistycznie przypominają dawne, przedwojenne walizki, z solidnymi metalowymi okuciami na narożach.

Źródło i fot. chipchick

Zobacz również: Niesamowity telewizor Samsunga: 110 cali, UHD

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?